KYSELY SEKSUAALISISTA VÄHEMMISTÖISTÄ

Pöö!
Kerro meille hyväksytkö homot ja lesbot vai et? Yksinkertaista!
17637
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei oo mitää homoja vastaan jos ei käy käpälöimään esim. mua :)... Ja sitte transut on kyl aika kauheita, joten ne vois pysyy piilossa. Lepsot on in :)

Äänestä

Miksi niitä ei pitäis hyväksyä?????

Äänestä
  • KUKAAN EI VOI MITÄÄN SEKSUAALISILLE TAIPUMUKSILLEEN JA EIKÄ NE MUILLE EDES KUULU!
    SIIS, ANTAA KAIKKIEN KUKKIEN KUKKIA.

    Äänestä

  • ei mitään niitä vastaan, mutta homo seksi jotenkin etova ajatus, no onneks ei tarvii ite katella, mutta saahan kaikki olla millasia tykkää, kyl tähän mailmaan mahuu niin homoja kuin lesbojakin kuin myös heteroitakin, ei mielestäni pitäisi olla kenenkään muun pään vaiva millanen seksuaalinen näkemys on.

    Äänestä

hyväksyn..Miksei?

Äänestä

Kyllä hyväksyn, sillä he ovat ihmisiä siinä missä me heterotkin. He vain sattuvat rakastamaan ihmistä, joka on omaa sukupuolta. Ihmiset pohjimmiltaan rakastuvat ihmiseen, eivät sukupuoleen.

Äänestä

Hyväksyn homoseksuaalit siinä kuin kaiken näköiset ihmiset yleensäkin, sen sijaan homoseksuaalisen taipumuksen toteuttamista en hyväksy. Koittakaa ymmärtää.

Äänestä

Olen itsekin homo ja en koe siinä mitään ihmeellistä...Hyväksyn kyllä niin heterot,homot,bit kuin lesbot!Ei ole ongelmaa!

Äänestä

Hyväksyn ne kaikki.. Enkä tajua sellaisia ihmisiä, jotka niitä ei hyväksy!

Äänestä

Mikä nykyajan nuoria vaivaa kun homous ja lesbous hyväksytään ja niitä ei pidetä lainkaan outoina.Ne ovat sairautta jonka valtaan ihmispolot ovat joutuneet.

Äänestä

Toki hyväksyn. En tiedä, johtuuko se siitä, että olen itse bi, mutta sama se mistä tuo johtuu. Hyväksyn.

Äänestä

Joo... kaveri tuli kaapista viime syksynä, ollaan edelleen kavereita:)

Äänestä

Yksi rotu, ihmisrotu -periaatetta noudattaen hyväksyn, tottakai.

Äänestä

Tietysti mä itseni hyväksyn=) Ei tää lesbon elämä niin paljon poikkee hetskujen elämästä... Kaikki me kuitenkin tunnetaan rakkautta yms... Ei se saisi rajoittua sukupuoleen=) Hauskaa kevään jatkoa kaikille=)

Äänestä

Kylhän se aina aluks hätkäyttää ku kuulee et toinen on homo tai lesbo. Mut ei mul oo mitään niitä vastaan.

Äänestä

se on sairasta.. ennen noihin sairauksiin oli "hoitomenetelmiä".. mut ei ikävä kyllä oo enää...

Äänestä
  • Kuule, jos niitten nk. "hoitomenetelmien" toimimattomuutta ei olis pystytty todistamaan, niin eiköhän niitä käytettäis vieläkin. Ei homoseksuaaliseen käytökseen ole hoitokeinoa, eikä sitä tarvitakaan. Jos olis, ja mä saisin nyt valita "parannetaanko" mut heteroksi vai pysynkö bi:nä, niin valitsisin biseksuaalisuuden. Maailma on niin paljon avarampi näin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


me vaan... kirjoitti:

Pöö!
Kerro meille hyväksytkö homot ja lesbot vai et? Yksinkertaista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu