varmuuskopiointi

virhe: ei pääsyä kansioon System State/Registry.
Tältä varmuuskopiolta palauttaminen kaataa järjestelmän.
Minkä järjestelmän kaataa, ?
3158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos tuota System State/Registry hommaa ei ole varmuuskopiossa, niin varmuuskopio on käyttökelvoton. Tarkemmin ottaen vaikka kopion voisikin palauttaa, niin mitkään systeemissa olevat tietokannat tai sovellukset eivät toimisi.
Yleensä varmuuskopiota ei pysty mitenkään edes palauttamaan. Yritä ottaa uusi varmuuskopio.

Äänestä
  • Kerrotko lisää?
    Tarkoititko vain tätä tapausta vai muutenkin?

    Äänestä

  • hämäräksi kirjoitti:

    Kerrotko lisää?
    Tarkoititko vain tätä tapausta vai muutenkin?

    Tarkoitin sitä, että jos System State/Registry ei ole varmuuskopiossa kunnossa, niin yleensä silloin varmuuskopiota ei pysty palauttamaan. Jos pystyy, niin kone ei varmuudella toimi.

    Ja tarkoitin yleisesti, en vain tätä tapausta.

    Tuo System State/Registry on softien toimivuuden kannalta aivan oleellinen. Ja jos se ei ole kunnossa, niin ei ole mitään mahdollisuuksia, että kone toimisi. Käytännössä se ei edes boottaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskeytyi,, kirjoitti:

virhe: ei pääsyä kansioon System State/Registry.
Tältä varmuuskopiolta palauttaminen kaataa järjestelmän.
Minkä järjestelmän kaataa, ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu