Kertokaapa

että kun mulla on ADSL yhteys soneralta ja jos ostan jostain domainin eli vaikka munikiomadomain.com niin saanko jotenkin näkymään tän mun koneen ulospäin tolla nimellä, siis esim IRC:ssä? [email protected]
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yhdistelmänhän täytyy olla domain nimipalvelu kiinteä iposoite. Onko sulla nuo kaikki?

Äänestä
  • Mulla on oma linux serveri ja dynaaminen ip. joka on siis kiinteä mutta ei näy ulospäin.

    Nimipalvelu? Meinaatko tällä palveluntarjoajalta saatavaa nimipalvelua vai jotain omalla koneella suoritettavaa systeemiä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias kirjoitti:

että kun mulla on ADSL yhteys soneralta ja jos ostan jostain domainin eli vaikka munikiomadomain.com niin saanko jotenkin näkymään tän mun koneen ulospäin tolla nimellä, siis esim IRC:ssä? [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu