saako marsut syodä luumuja?

otsikko kertoo varmaan jo kaiken,elikkä saako marsut syödä luumuja ja herneitä??
32058
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

en tiiä luumuista mutta herneitä EI saa syöttää

Äänestä

Kyllä marsut saavat syödä luumuja.

Äänestä

Syödä luumuja hieman. Vain tuoreita. Mutta liialla käytöllä laksatiivisia vaikutuksia eli ripuli. Luumuissa on myös paljon sokeria mikä ei ole hyväksi. Herneet taas tuottavat paljon kaasua eli en suosittele.

http://www.marsut.net/foorumi/index.php?topic=7169.0

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zaqxsw kirjoitti:

otsikko kertoo varmaan jo kaiken,elikkä saako marsut syödä luumuja ja herneitä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu