kylpylään häämatkalle???

tuleva morsmaikku`89

Aijotaan kylpylään häämatkalle. Ei tietoo viel minne. Ehdotuksii? Millasia "hää-paketteja" kylpylöistä löytyy? Onko kokemusta häämatkasta kylpylään? Mitä kaikkee siel voi tehä/mitä pakettiin kuuluu? paljonko hintaa? Ite haaveilen että huomessa ois kylpyamme, sais syödä seisovas pöydäs ja tietty uiskennella siel kylpyläs.. onko nää ufoja juttuja vai mitä siel yleensä hommaillaan? En oo ees koskaan käyny kylpylässä.. *nolona*

Oisin onnesta soikeena jos joku vaivautuis kertoileen kylpylämatkastaan tai jopa häämatkastaan kylpylään.. =)

8

2527

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusia ihmisiä

      Ikaalisten kylpylää.
      Olemme olleet siellä monesti joulua viettämässä.
      Seisova pöytä on kukkuroillaan herkkuja, montaa sorttia, valinnanvaraa riittää.Kylpyläosasto on ihan
      ok.Huonetta varatessa kannatta varata mahdollisimman
      läheltä kylpyläosastoa ellei halua kuntoilla kylpylän käytävillä, joita on useita satoja metrejä.

    • LAPSi hyvä

      Jos olisin syntynyt vuonna 1989 kuten ilmeisesti sinä olet, en menisi vielä naimisiin enkä siten häämatkallekaan. Odottaisin, että aikuistuisin ja opettelisin kirjoittamaan niin, että siitä saa muutkin selvän. Jos todella haluat nyt jo naimisiin ja häämatkalle, käy pistäytymässä pari tuntia jonkin kylpylän allasosastolla niin ei tule pettymystä häämatkalla sen suhteen. Ruoat ovat kuin laivan seisovasta pöydästä, ruokailuseura myös. Ei mitään liksusta siis. Huoneet kuin missä tahansa hotellissa ja kaiken lisäksi kylpylät ovat usein kaukana kaikesta, edes lähimmästä kylästä. Keski-ikä hipoo yli eläkeikää kylpylävierailla tai sitten kirkuvia ja riehuvia lapsiperheitä. Sinuna käyttäisin kylpylähäämatkan rahat vaikka parin päivän pyrähdykseen Keski-Eurooppaa, taatusti antoisampaa!

      • tai sitten...

        ulkomaille television ja elokuvien piirtämään maailmaa katsomaan... todellisuus tarua karumpaa paikkapaikoin.


    • Vaimo 06

      Älä välitä tuollaisista vanhoista piioista, ovat vain kateellisia kun eivät ole päässeet naimisiin.
      Jokainen saa tehdä elämällään kuinka sen parhaaksi näkee;)

      Kylpylöissä voi viettää hemmottelevan viikonlopun, tai vain vuorokauden..sviitti, aamiainen huoneeseen, kylpylässä pulikoimista ja sitten jotain ihania hoitoja molemmille, yhdessä tai erikseen. Seisovaa pöytää ja toki ala carteakin on tarjolla.
      Hääyö paketin hinnat heiluvat siellä 200-300e hujakoilla, riippuen hotellista.
      Eikä tarvitse pärnuun saakka lähteä.

      Onnea teille ja ihanan nautinnollista häämatkaa..minne sitten lähdettekin.

    • rival

      Naantalin kylpylä on tosi sopiva paikka viettää hääyö.Siellä on kaikkea mitä voi vaan haluta ,on luxsysta hieno paikka kerrassaan .

      • __hohhoijaa___

        kysymys oli hääMATKASTA ei -yöstä. kyllähän yhden yön voi kylpylässä viettää mutta on aika lattea häämatka jos monta päivää kylpylässä on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      218
      2204
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      52
      1322
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1157
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      996
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      891
    6. 72
      832
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      812
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      357
      737
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      721
    Aihe