Aijotaan kylpylään häämatkalle. Ei tietoo viel minne. Ehdotuksii? Millasia "hää-paketteja" kylpylöistä löytyy? Onko kokemusta häämatkasta kylpylään? Mitä kaikkee siel voi tehä/mitä pakettiin kuuluu? paljonko hintaa? Ite haaveilen että huomessa ois kylpyamme, sais syödä seisovas pöydäs ja tietty uiskennella siel kylpyläs.. onko nää ufoja juttuja vai mitä siel yleensä hommaillaan? En oo ees koskaan käyny kylpylässä.. *nolona*
Oisin onnesta soikeena jos joku vaivautuis kertoileen kylpylämatkastaan tai jopa häämatkastaan kylpylään.. =)
kylpylään häämatkalle???
8
2461
Vastaukset
- uusia ihmisiä
Ikaalisten kylpylää.
Olemme olleet siellä monesti joulua viettämässä.
Seisova pöytä on kukkuroillaan herkkuja, montaa sorttia, valinnanvaraa riittää.Kylpyläosasto on ihan
ok.Huonetta varatessa kannatta varata mahdollisimman
läheltä kylpyläosastoa ellei halua kuntoilla kylpylän käytävillä, joita on useita satoja metrejä.- kehnohko
menisin kirjoitti:
Pärnuun.
Tänne http://www.terviseparadiis.ee/fin/?p=48&sd=
ja sieltä paketti "me kaksi"Terviisparadiisin kylpylässä on muksuille liukumäkiä, mutta aikuisten juttuja ei oikein mitään, pari poreallasta, eikä vesihierontapisteitä yms.
- LAPSi hyvä
Jos olisin syntynyt vuonna 1989 kuten ilmeisesti sinä olet, en menisi vielä naimisiin enkä siten häämatkallekaan. Odottaisin, että aikuistuisin ja opettelisin kirjoittamaan niin, että siitä saa muutkin selvän. Jos todella haluat nyt jo naimisiin ja häämatkalle, käy pistäytymässä pari tuntia jonkin kylpylän allasosastolla niin ei tule pettymystä häämatkalla sen suhteen. Ruoat ovat kuin laivan seisovasta pöydästä, ruokailuseura myös. Ei mitään liksusta siis. Huoneet kuin missä tahansa hotellissa ja kaiken lisäksi kylpylät ovat usein kaukana kaikesta, edes lähimmästä kylästä. Keski-ikä hipoo yli eläkeikää kylpylävierailla tai sitten kirkuvia ja riehuvia lapsiperheitä. Sinuna käyttäisin kylpylähäämatkan rahat vaikka parin päivän pyrähdykseen Keski-Eurooppaa, taatusti antoisampaa!
- tai sitten...
ulkomaille television ja elokuvien piirtämään maailmaa katsomaan... todellisuus tarua karumpaa paikkapaikoin.
- Vaimo 06
Älä välitä tuollaisista vanhoista piioista, ovat vain kateellisia kun eivät ole päässeet naimisiin.
Jokainen saa tehdä elämällään kuinka sen parhaaksi näkee;)
Kylpylöissä voi viettää hemmottelevan viikonlopun, tai vain vuorokauden..sviitti, aamiainen huoneeseen, kylpylässä pulikoimista ja sitten jotain ihania hoitoja molemmille, yhdessä tai erikseen. Seisovaa pöytää ja toki ala carteakin on tarjolla.
Hääyö paketin hinnat heiluvat siellä 200-300e hujakoilla, riippuen hotellista.
Eikä tarvitse pärnuun saakka lähteä.
Onnea teille ja ihanan nautinnollista häämatkaa..minne sitten lähdettekin. - rival
Naantalin kylpylä on tosi sopiva paikka viettää hääyö.Siellä on kaikkea mitä voi vaan haluta ,on luxsysta hieno paikka kerrassaan .
- __hohhoijaa___
kysymys oli hääMATKASTA ei -yöstä. kyllähän yhden yön voi kylpylässä viettää mutta on aika lattea häämatka jos monta päivää kylpylässä on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943562
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442927Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742396- 612338
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512301Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172267Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212163Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202127- 1162078
- 621984