luottotiedot

mulla mennyt luottotiedot joskus...nyt 19.8.07 palautuvat takaas...olenko silloin taas luottokelpoinen?Eli siis saanko lainaa ihan normaalisti ja näkyykö se merkintä enää missään???kiitos
1919
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olet täysin luottokelpoinen 19.8.07.

Merkintä poistuu rekisteristä.

Jos olen vakituisessa työssä, eli tulot ovat säännölliset, niin mikään ei estä ottamasta lainaa. Jos luottotietosi menivät maksamattomasta lainasta johonkin pankkiin, niin voi olla, että siitä pankista ei kannata mennä pyytämään lainaa. Marssi siis johonkin toiseen pankkiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko näin? kirjoitti:

mulla mennyt luottotiedot joskus...nyt 19.8.07 palautuvat takaas...olenko silloin taas luottokelpoinen?Eli siis saanko lainaa ihan normaalisti ja näkyykö se merkintä enää missään???kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu