Missä vika kun digiboxi ei näy, singaali on todella heikko? Joskus pilvisellä säällä näkyy virheettömästi lähetykset digiboxin kautta, mutta se on harvoin se.
Yleensä kuva ja ääni hajoaa saman tien.
Antenni on tavallinen harava-antenni ja asun omassa talossa, ei siis ole kerrostaloasunto.
Yleensä kuva ja ääni hajoaa saman tien.
Antenni on tavallinen harava-antenni ja asun omassa talossa, ei siis ole kerrostaloasunto.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä mun digiboxi näkyy vaikka ei olis edes töpseli seinässä. Itseasiassa alko heti näkymään, ku otin laatikosta pois. Tuo voikin sitten olla vaikeempi ongelma. Oletko varmistanut, että sulla on silmät auki kun yrität katsoa sitä ja että katsot oikeaan suuntaan? Näetkö muita esineitä, esim. tv, sohva, ym.? Onko sulla edes digiboxia, ettei joku ole varastanut sitä?
Repesin....
Lapset pois keskustelupalstoilta, kiitos. Kylläpä nyt vitsin väänsit ja oikein naurattaa! Päivän paras! Iskäsi ostama digiboxi näkyy aina ja äiskä laittaa hernekeittoa että poju jaksaa surffata netissä. Mene lapsi pois ny täältä ja tuu takas sit ku oot kasvanu. No, nyt ainakain jo nukkumaanmenoaika sulla.
Alkuperäiseen viestiin vastatakseni, sun pitää varmaan hankkia katolle uus antenni, isompi.
ei huono..