MUMMUT JA MUSTIKAT

Sinullakin on lähipiirissäsi vanhus. Tee hänelle ystävänpalvelus. Mene metsään ja poimi hänelle astiallinen mustikoita.
51146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

takia ? mee itte,ja poimi vaarilles puolukoita.

Äänestä

mustika,sama kuin kankkelsmarja?

Äänestä

Helpommin pääsee kun ostaa viinapullon hänelle...

Äänestä
  • Kunnioitusta rakkaat nuoret,teistäkin tulee vanhoja ja nopeammin kuin uskottekaan se äitin tai isin näköinen katsoo peilistä takas vaikka itse ei tunne vanhentuneen yhtään.Ei ole nuoruus pysyvää mutta käytöstavat ja kunnioitus säilyy jos tahtoo läpi elämän.

    Äänestä

Olipa taas järkeviä vastauksia tullut.... :/

Itse tapaan joka vuosi käydä marjassa ja samalla poimia mummulle, joka ei metsään pääse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Samo-vaari kirjoitti:

Sinullakin on lähipiirissäsi vanhus. Tee hänelle ystävänpalvelus. Mene metsään ja poimi hänelle astiallinen mustikoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu