Roolipeli alkakoon!

Mä oon miljoonia kertoja aikonut järjestää kaveriporukan kan´s larppi viikonlopun, ja nyt se onnistuu! Aijomme koko viikonlopun elää vanhanaikaista perhe elämää! Ei teeveetä, ei kännykkää, ei mitään! Siitä tulee hauskaa! KOmmentoikaa kokemuksistanne!
1635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuo kuulostaa jo haasteelliselta :) Onko TVn Kännyn, tms puuttumiselle jokin selitys? Larppaatte aikaa ennen niiden keksimistä, vai nykyaikaa mutta niin köyhinä ettei ole moisia?

Onko kuitenkin mikroaaltouuni? Sähköhella? Lautapelit? Sähkövalot? Shipsit, pitsat, virvoitusjuomat?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Mä oon miljoonia kertoja aikonut järjestää kaveriporukan kan´s larppi viikonlopun, ja nyt se onnistuu! Aijomme koko viikonlopun elää vanhanaikaista perhe elämää! Ei teeveetä, ei kännykkää, ei mitään! Siitä tulee hauskaa! KOmmentoikaa kokemuksistanne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu