Joo eli mun ongelma on... mulle ollaan tolkutettu sitä etteivät rinnat kasva enää juurikaan sen jälkeen kun kuukautiset ovat alkaneet ja kun ne on alkanu nii pituuskasvu loppuu jne... sitten kuitenki kasvua tapahtuu 20 ikävuoteen asti...?
Joo eli varsinainen asia... Mun rinnat on sivusta katsottuna niinku kolmiot! :oo niissä ei oo alla juurikaan sellasta pöyreyttä... argh! ku rintsikoissa sitä ei huomaa mutta kiva vaikka jossain uimahallissa.. ://
Joo eli varsinainen asia... Mun rinnat on sivusta katsottuna niinku kolmiot! :oo niissä ei oo alla juurikaan sellasta pöyreyttä... argh! ku rintsikoissa sitä ei huomaa mutta kiva vaikka jossain uimahallissa.. ://
Vastaukset 10
Vanhimmat
lienee hyvin ongelmallista mutta et ole ainoa.
tervetuloa meihin kartio-tisseihin.
Tuo kun on täysin normaalia, rinnat kyllä vaihtavat muotoaan ajan kanssa, muutosta tapahtuu tänne 17-18 ikävuoden puolelle mentäessä viimeistään..
Joskus kerran kartiotissi on ikuisesti kartiotissi eikä iän myötä tule yhtään lisää sen enempää pyöreyttä kuin kokoakaan. Nimim. Kokemusta on.
Kyllä täällä ainakin on muutosta tapahtunut, ihan kiitettävästi jopa.
koon 70AA kartitissit vaihtui koon 80B normirintoihin...hieman vielä muoto muistuttaa kartoista, mutta pyöreyttä on tullut mielestäni (ja kihlatun mielestä) todella kiitettävästi...
Että ei mikään ole ikuista.
Entäpä sitten kun kukin lapsia saa?
ei varaan imetys mitenkään muotoile rintaa, joillain naisilla rinnat kasvavat jopa 1-2 kuppikoolla imetyksen aikana, pysyvästi.
Kuukautiset alkanut kolme vuotta sitten ja ei mulla oo minkäänlaisia rintoja. Rinnanympärys on sama ku muun vartalon. Outoa sinäänsä et äidin rinnat on jotain deet ja isän puolen sukulaisillakin on kaikilla ainakin ceet.
Joo, no mulla melkeinpä sama. Kunnon kartiotissit ja kauheen suuret nännit. Menkat alko 4 vuotta sitten ja oon 16, kohta 17.
Tiedän, ettei pojat rintojen koosta niin välitä, mutta kauniit, pyöreät (vaikka pienetkin) rinnat toisivat itsevarmuutta.
..kelasin et toi oli ainoastaan mun ongelma mut katoos onhan niitä kanssa siskojakin:) joten eiköhän nautita niistä kehon osista jotka ovat vahvuuksiamme...
Mun kaverilla on just semmoset rinnat ja mun mielestä ne on vaan söpöt, ku ne on erilaiset kuin mulla. Mun rinnoista kaverit aina sanoo, että ne on silikonit, eikä se ole niin hauskaa kuin jotku voisi luulla. Lisäksi mulla on toinen ystävä, jolla pitää aina saada olla kaikista suurimmat rinnat, ja sillä on riippurinnat, joten ne näyttääkin suurimmilta. Ja meillä ei ole kenelläkään samanlaiset rinnat muutenkaan. Ei tämä nyt välttämättä tähän liity, mutta kirjoittelimpa nyt kuitenkin. :D Ja voi niihin tulla vielä pyöreyttä, niihin sinun rintoihisi. :)
Miksi rintojen pitäisi olla pyöreät? Suipot rinnat ovat parhaat erityisesti jos ne ovat pienet. Niitä on hauska hyväillä ja myös nänneistä saa helposti kiinni. Aivan ihanat!
kartionmuotoiset, mutta jo kokonsa saavuttaneet rinnat, luultavasti muoto ei juuri muutu. Mutta, jos taas kyseessä on kasvavat rinnat, joissa suurin osa muodosta on itseasiassa kehittyvää nänniä, muuttuvat pyöreämmiksi hyvin suurella todennäköisyydellä vielä. Ja mitä tulee tuohon menkat-pituuskasvu-rintojen kasvu- teemaan, niin ei huolta, rinnat voivat kasvaa vaikka pituuskasvu olisikin pysähtynyt ja pituutta voi kasvaa jo menkkojen alettua.