Eikö teistäkin ole tämä sivu hiukan hermostunut?

angi

Kun jokainen kirjoittaa oman asiansa aloitukseksi?

11

764

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mantilja

      Ymmärsinköhän nyt oikein vain päin mäntyä. Siis minusta juuri aloituksesta pitäisi ilmetä aihe mikäli mahtuu lyhyesti.

      Harvoin viitsin avata viestejä, joitten aloitus ei kerro sisällöstä mitään.

    • isa.elise

      tätä 50 ikäryhmän kirjoituksia ??
      Mielestäni täällä suurin osa ihmisistä ovat ihan asiallisia ja järkeviä. No ainahan joukkoon mahtuu joku kiukuttelija, mutta sallitaan sekin.
      Jos on hermostunut, niin kirjoitukset ovat hermostuneita. Täällä jokainen saa olla juuri sellainen kun on, arvostetaan toisiamme jookos
      isa

      • joissa

        aihe näkyy heti otsikossa, on kiinnostavampi, kuin joku mitään sanomaton sanapari!


    • oikein auennut tämä sinun asiasi. Minä luen mielelläni mistä keskustellaan milloinkin ja vastailenkin. Joskus kuitenkin joku mielenkiintoinen asia ansaitsee mielestäni tulla vielä erikseen käsitellyksi ja voi tehdä siitä aloituksen. Miksipä en sitä tekisi?????????????????

    • Namenoz

      Jotenkin ketjut jäävät suppeaksi, kun jo taas aloitetaan uusi. Kesän jälkeen varmaan on aikaa syvällisempiin pohdiskeluihin. Pitääkin tästä painua pihalle.

      • angi

        On aika hermostuttavaa kun alekkain saattaa olla kaksi aloitusta jotka oikeastaan kumikin olisi kuulunut samaan jo aloitettuun ketjuun. Ei edes uuden ketjun aloittaja ollut viitsinyt vastata edelliseen aloitukseen vaan aloitti oman ketjun. Tykkään että sellainen käytös on kamalan hermostunutta. Anteeksi nämä minun suorat sanat, mutta näin on marjat :-))


    • minua häiritsevät

      itsekkäästi tehdyt monen rivin aloitukset, kun asiaa on tuskin edes yhden rivin verran.
      Silloin vaihtuvuus onkin jo melkoinen.
      En tosin älyä, miten voisi tehdä aloituksen jonkun muun asiasta.

    • on se

      oma asia tärkein ja ennenkaikkea saada se esille.
      Tietysti on näitä (linssiluteita), heh..:)))

      • Angi *

        esiin niin ei tahdo löytyä jatkajaa. Ihmiset väsyvät availeen uusia toistensa kaltaisia aiheita ja vielä vastailemaan niihin.


      • jäänyt
        Angi * kirjoitti:

        esiin niin ei tahdo löytyä jatkajaa. Ihmiset väsyvät availeen uusia toistensa kaltaisia aiheita ja vielä vastailemaan niihin.

        Olisiko kuitenkin paree avata uusi ketju, jos esim. on ollut kauan poissa ja lukenut myöhemmin juttuja, jotka ovat jääneet esim. edelliselle sivulle. Jos ko. asiaan on joku tärkeä? kommentti, niin siitä sitten vain.


    • että tämä

      palsta muistuttaa liikaa HuuHaata.
      Ei tarvittaisi kahta samanlaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      40
      3007
    2. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      70
      2497
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      174
      2334
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      33
      2018
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      18
      1426
    6. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1366
    7. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1363
    8. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      13
      1249
    9. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1244
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1221
    Aihe