Kun jokainen kirjoittaa oman asiansa aloitukseksi?
Eikö teistäkin ole tämä sivu hiukan hermostunut?
11
772
Vastaukset
- mantilja
Ymmärsinköhän nyt oikein vain päin mäntyä. Siis minusta juuri aloituksesta pitäisi ilmetä aihe mikäli mahtuu lyhyesti.
Harvoin viitsin avata viestejä, joitten aloitus ei kerro sisällöstä mitään. - isa.elise
tätä 50 ikäryhmän kirjoituksia ??
Mielestäni täällä suurin osa ihmisistä ovat ihan asiallisia ja järkeviä. No ainahan joukkoon mahtuu joku kiukuttelija, mutta sallitaan sekin.
Jos on hermostunut, niin kirjoitukset ovat hermostuneita. Täällä jokainen saa olla juuri sellainen kun on, arvostetaan toisiamme jookos
isa- joissa
aihe näkyy heti otsikossa, on kiinnostavampi, kuin joku mitään sanomaton sanapari!
oikein auennut tämä sinun asiasi. Minä luen mielelläni mistä keskustellaan milloinkin ja vastailenkin. Joskus kuitenkin joku mielenkiintoinen asia ansaitsee mielestäni tulla vielä erikseen käsitellyksi ja voi tehdä siitä aloituksen. Miksipä en sitä tekisi?????????????????
- Namenoz
Jotenkin ketjut jäävät suppeaksi, kun jo taas aloitetaan uusi. Kesän jälkeen varmaan on aikaa syvällisempiin pohdiskeluihin. Pitääkin tästä painua pihalle.
- angi
On aika hermostuttavaa kun alekkain saattaa olla kaksi aloitusta jotka oikeastaan kumikin olisi kuulunut samaan jo aloitettuun ketjuun. Ei edes uuden ketjun aloittaja ollut viitsinyt vastata edelliseen aloitukseen vaan aloitti oman ketjun. Tykkään että sellainen käytös on kamalan hermostunutta. Anteeksi nämä minun suorat sanat, mutta näin on marjat :-))
- minua häiritsevät
itsekkäästi tehdyt monen rivin aloitukset, kun asiaa on tuskin edes yhden rivin verran.
Silloin vaihtuvuus onkin jo melkoinen.
En tosin älyä, miten voisi tehdä aloituksen jonkun muun asiasta. - on se
oma asia tärkein ja ennenkaikkea saada se esille.
Tietysti on näitä (linssiluteita), heh..:)))- Angi *
esiin niin ei tahdo löytyä jatkajaa. Ihmiset väsyvät availeen uusia toistensa kaltaisia aiheita ja vielä vastailemaan niihin.
- jäänyt
Angi * kirjoitti:
esiin niin ei tahdo löytyä jatkajaa. Ihmiset väsyvät availeen uusia toistensa kaltaisia aiheita ja vielä vastailemaan niihin.
Olisiko kuitenkin paree avata uusi ketju, jos esim. on ollut kauan poissa ja lukenut myöhemmin juttuja, jotka ovat jääneet esim. edelliselle sivulle. Jos ko. asiaan on joku tärkeä? kommentti, niin siitä sitten vain.
- että tämä
palsta muistuttaa liikaa HuuHaata.
Ei tarvittaisi kahta samanlaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654650Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232230Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761781Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061644Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591400
- 951272
- 471159