digitelevisio jossa maksukortti paikka. Onko saatavana sellaista maksukorttia jonka avulla saisi näkymään jonkin ranskalaisen kanavan.(vaimoni on ranskalainen) Vai pitääkö ostaa lautanen? Ja tarviiko se taas satelliittivirittimen erikseen? Jos hommaan lautasen, käykö sama antennikaapeli joka on nyt kiinni harava-antennissa vai tarviiko vetää uutta kaapelia.
Minulta
löytyy
2354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kun sulla on harava-antenni niin ei näy Ranskalaiset kanavat. Maksukanavina on vain Canal n ja Maikkarin kanavat. Jos olisit kaapeli-tv:n piirissä niin näkyisi ilmainen TV5 ja maksukortilla muitakin Raskalaisia kanavia, tarjota riippuu kaapeli-tv operaattorista.
En noista lautasista tiedä kovin tarkkaan, mutta todennäköisesti käy sama kaapeli, sillä erohan on lähinnä vain siinä miten signaali tulee sinulle.
Nykyään noita lautasia saa ilmattees bokseineen kunhan tekee vuoden sopimuksen, tulevat vielä jopa asentamaan sen. Joten tuon takia ei kannata liittyä kaapeli-tv juttuihin.
Jos ostat satelliittilaitteet, kannattaa harkita combo-boksia, jolla näkyy sekä harava-antennikanavat että satelliittikanavat.