Voiko asuinalueelle perustaa vaatekauppaa, kun on H&M-lisäosa? Vai onko ainoa asia mitä voi myydä huonekalut ja kasvit? Entä lavanäytökset? Voiko niitä järjestää kotona?
Kauppa asuinalueella
mmsm
3325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siis voit myydä vain niitä asioita mitä löydät sieltä tavaraluettelosta. Eli jos siellä ei ole mitään vaatekauppaan viittaavaa, niin sitten sitä ei voi myydä.
Ja siis siinähän ei varsinaista näytöstä voi järjestää, voi vain "leikkiä" muotinäytöstä. Ja jos on se lava siellä kun on simin kotona, niin voihansiin varmaan kävellä.
Voit myydä kaikkea mitä tavaravalikosta löytyy, asetat vaan näytille ja määräät hinnan. Myös ruokaa voi myydä, kun sen laittaa sinne kylmäkaappiin (niinkuin kahviloissa). Ja sit löytyy niitä juttuja millä voi tehdä leluja, robotteja tai kukka-asetelmia, ja niitäkin voi sitten myydä. Ja jos on lemmikit-lisäri, voi perustaa myös lemmikkikaupan.
Voit myös perustaa ravintolan, discon, kauneussalongin...
En ole tullut edes ajatelleeksi noita kaikkia vaihtoehtoja :D Kiitos todella paljon uusista ideoista! :)