niin uutta viestiä lähettäessä voiko jollakin tavalla valita kumpaa osoitetta haluaa käyttää. Saapuneet viestit tulevat samaan laatikkoon oli sitten kumpi osoite tahansa. Pitääkö olla omat tilit? Uuuhh, ei ymmärrä >:
jos on kaksi spostiosoitetta
2
442
Vastaukset
- Ruussi
teet kaksi tiliä, voit valita ennen viestin lähetystä kumpi osoite tulee viestin lähettäjäksi.
Jos teet POP3 tilin, viestit ladataan samaan kansioon (Paitsi Thunderbirdissä, jossa voit valita mihin kansioon viestit ladataan) mutta Imap-tilissä jokaisella tilillä on oma postikansio eivätkä viestit mene sekaisin. Viestit ovat pelkästään palvelimella (paikallinen kopio on myös mahdollista) eikä niitä ladata turhaan paikalliselle koneelle.
Kaikki operaattorit eivät tue Imap:n käyttöä, tarkista omalta operaattorilta miten asia on.- Taulapää
Eiköhän tämä iloksi vielä muutu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot203375Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe112798- 282454
- 421847
- 511709
- 411441
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101438- 91431
- 521315
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2621135