Xbox360 saa tästä hittipelistä laajemman ja monipuolisemman version, kun teho- ja polygonirajoitteisen Playstation 3 -flopin silkkaa typeryyttään ja hyväuskoisuuttaan hankkineet heikkoälyiset tonokit saavat tyytyä karsittuun tynkä GTA4:ään.
Kyllä mahtaa harmittaa kybällä :)
Kyllä mahtaa harmittaa kybällä :)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pikku juttuja kokonaisten pelien rinnalla
http://plaza.fi/edome/uutiset/rockstar-kehittaa-mysteeripelia-yksinoikeudella-playstation-3lle
eli niinku arvelinkin, ei x360 versio todellakaan ole parempi, millään tavoin, siinä nyt on enemmän sisältöä vain, eikä se johdu koneiden tehosta todellakaan, vaan RAHASTA!!
ja todisteet tuolla :
http://plaza.fi/edome/uutiset/gta-iv-lisasisaltojen-hinta-50-millia
Xbox360 kyykyttää PS3:n mennen tullen, se on täysin selvää, eikä todistetta tarvitse hakea sen kauempaa kuin PELEISTÄ.
Kun Microsoft rahoittaa GTA4-lisäsisällön tuottamisen, voidaan olla varmoja myös siitä että laajempi ja monipuolisempi GTA4:n Xbox360-versio jättää PS3:n tynkä-GTA:n nolosti varjoonsa :)
JA SEKÖS TEITÄ POIKOPOLOJA HARMITTAAAAAAAA! HAHHAHAAAA!! KIÄHHÄHHÄÄÄÄ!! :D
hyvänen aika siun kanssa, kyllähän täällä voi mitä tahansa sanoa,,, anna faktaa,
minä olen laittanut linkin jossa sanottiin jotta
:
PELIT OVAT INDENTISET, mutta raaputtaja versiossa on lisämateriaalia, onko se jotenkin vaikea tajuta....
Microsoft on maksanut pelin kehittäjälle lisäsisältö-yksinoikeudesta 50 miljoonaa, sinuna ottaisin selvää ennenkuin väittäisin.
Jotain?
Olisipa asiantuntevampaa porukkaa aloittamassa asiallisia ketjuja...
ps3:sen rajoittuneisuuden jo muutenkin huomaa esimerkiksi GT5 kohdalla.
Animaatiot ovat kohtuu hienoja ja aidonnäköisiä,jotka ollaan Sonylla tarkkaan syynatty kuntoon pienimpiä pilkkuja myöten.
Mutta sitten kun päästään itse asiaan,eli peliin niin lopputulos on vähintäänkin ontuva. Vauriomalli uupuu täysin ja dynaamisuus maaston kanssa jouduttiin unohtamaan,koska autoihin liika panostaminen söi kaiken tehon floppymasiinan onnettomasta tehokapasiteetista.
VERSIOT ON IDENTTISIÄ GRAAFISESTI ETTÄ FYSIIKALTAAN YM YM AINOASTAAN SISÄLTÖ POIKKEAA HIEMÄN NS LISUKKEET MISTÄ MIKKI ON MAKSANUT JOTAIN 50MILJ JA MISTÄ TE LOOTA FANIT MAKSATTE URPOINA ETTÄ SAATTE SEN LIVESTÄ . NE MATSKUT KUN EI MAHDU RÖPÖ DVD LÄTYLLE JOUTUU NE LADATA NETISTÄ JA VIELÄ MAKSAA SÄÄLITTÄVÄÄ.