Mistähän voisi palkata pelkän pöydän kattajan ja kahvinkaatajan, jos ei halua pitopalvelua käyttää vaan hommaa tarjottavat itse?
Mistä voisi palkata "kahvinkaatajan" ristiäisiin?
4
1206
Vastaukset
- eräs vaan
Useimmat paikalliset marttayhdistykset tarjoavat "kahvinkaatopalvelua" ja keräävät näin varoja toiminnalleen.
- hjlhjklhl
jos teijän paikkakunnalla on ammattikoulu niin soittele sinne hotelli- ja ravintolapuolelle niin sieltä yleensä mielellään laittaa opiskelijoita hommiin(saavat työkokemusta). ja heillä on jo tarjoilijanvaatteet nii on varmasti myös hyvät vaatteet päällä. Ja siellä ne kyllä kattoo sellasen/sellaset opiskelijat hommiin ketkä ei ole mitään riehujia ja osaavat olla kunnolla :)
- "varatäti"?
Missäpäin apua tarvitset? Olen ihan tavallinen äiti-ihminen ja pientä korvausta vastaan tulisin ilomielin auttelemaan. Rakastan kotitöitä ja työssänikin saan laitella kahvia tarjolle tämän tästä. Juhlien järjestelyhommat ovat intohimoni (ja oma pitopalvelu haaveeni).
- oli sama
ongelma, tai oikeasti kaikki pitopalvelut oli sinä päivänä jo buukattuja.
Soitettiin Varamiespalveluun. Sieltä tuli varsin pätevä tarjoilija, meni muistaakseni neljä tuntia ja ei voi muuta kuin kehua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017553
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055563- 835047
- 1394436
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113150- 492833
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102354Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561966