1-2 tähden hotelli jonne menisit uudestaan?

pate & ella

Onko kohdallesi sattunut Barcelonassa 1-2 tähden hotelli, joka on ollut todellinen helmi?

5

1714

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näistä

      Hotel Principal, Arc la Rambla tai Park Hotel Pelayo. Olen yöpynyt 2-3 yötä kaikissa. Kaikki suht hyvällä paikalla. Täytyy muistaa, että hotellihuoneiden koot ja sijainnit aina vaihtelee. Viime mainitun kulmahuoneet mahtavat, tosin melu voi häiritä.

    • Nimetön

      Huone maksaa 75e aamukahveineen. Huoneessa kylppäri. Sijainti erinomainen, Ramblan sivukadulla Liceun takana. Matkaajalle, joka ei vaadi loistoa eikä kimallusta, vaan kohtuuhintaisen, siistin yöpaikan. www.hpeninsular.com. Carrer Sant Pau 34-36Barcelona 08001.

      • iyhfadiu

        muuten hyva hotelli 52e yo ja siisti, mutta aanieristys olematon,joten jos haluat nukkua pitkaan niin ei hyva.


    • Pate & Ella

      Kiitos hyvistä vinkeistä. Teimme omia nettihakuja ja valinta on tämä: http://www.hostalgoya.com/

      Tuo hostelli on saanut varsin ylistäviä arvosteluita. Tripadvisorin kommenteissa useimmat antavat täydet 5 pistettä. Hostelli mainitaan myös Lonely planetin ja TimeOutin sivuilla. Sijainti vaikuttaa ihanteelliselta.

      Varasin kaksi huonetta lokakuulle 5 hengen porukalle. Pientä sumplimista oli lisävuoteiden kanssa, mutta vastaukset sähköposteihin tulivat nopeasti ja toiveemme huomioitiin.

      Onko kukaan majaillut Hostal Goyassa? Me annamme omat kommentit sitten matkamme jälkeen.

      • ddde

        Hostal ei siis Espanjassa tarkoita samaa kuin hostelli. Hostal on 1-3 tähden hotelli, hostellia kutsutaan nimellä pension.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1660
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      154
      1134
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      980
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      345
      977
    5. 68
      753
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      743
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      701
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      38
      654
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      621
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      591
    Aihe