mitähän maksaa isostobe budapestissa
hintataso
5
1372
Vastaukset
- Liisa L
Kuulepa mauri, jää kotiin !
...se Maurille on vastata, että riippuu paikasta ja merkistä. Kaupasta tölkin saa 150-300 forintilla ja ravintelissa tuoppi maksanee 500-800 forinttia.
- Juuri siellä oluella käynyt
PariBiN38M45 kirjoitti:
...se Maurille on vastata, että riippuu paikasta ja merkistä. Kaupasta tölkin saa 150-300 forintilla ja ravintelissa tuoppi maksanee 500-800 forinttia.
Kaupasta sai edullisesti olutta ja "sorösöössä" hintaan lisää vähintään puolet. Hotellin lobbybarissa hinta oli tuon 800, mikä ollee n. 3 e.
- westend
Mie annan siulle hyvän neuvon. Mee V***TTUUN viisastelemasta täältä!
Joku matkustaa kaikkien taiteen sääntöjen mukaan joku taas tykkää juoda vaikkapa hyvää paikallista olutta eikä maksaa itseänsä kipeäksi.
Jollakin ei ole rahasta kiinni ja joku taas joutuu käyttämään tiukasti budejtoitua matkakassaa.
Mie ainakin mittaan oluttuopin hinnalla paikallisen hintatason ja en ole kotona pysytellyt vaan mie on kiertänyt muutakin kuin tahkoa.
- Juonut
400-500 paikallista, n. 2 euroo. Kaupassa 120-200, n. 0,5-1. Aina hintansa väärtiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908546Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424748Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414421Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462623Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991500- 401306
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641162Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671100