muumivaipoista

Onko muumivaipoilla mitään merkki tms keräilyjuttua? Ja onko vaipat hyviä? Liberot on hyviä mutta kerho mennyt niin huonoksi kun ei pääse kirjautumaan sivuille vaikka mitä tekisi niin ajattelin josko vaihtaisi merkkiä... Eli kokemuksia! Kiitos!
2624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Parempia kuin liperot tai pampersit,joita jouduttiin ostaan kun oli muumit loppu.. poika 1.5 v ja käyttänyt alusta asti muumeja.. sitä paitsi kannattaa aina suosia suomalaista!!

Äänestä
  • meilläkin käytetään muumivaippoja,ovat olleet tosi hyviä ja iho on pysynyt hyvänä.:) Kun tyttö synty niin kokeiltiin niitä näyte vaippoja ja liberot ei ainakaan sopineet,pylly punotti kyllä herkästi. Ja samaa meilläkin,suosikaa suomalaista!:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


................ kirjoitti:

Onko muumivaipoilla mitään merkki tms keräilyjuttua? Ja onko vaipat hyviä? Liberot on hyviä mutta kerho mennyt niin huonoksi kun ei pääse kirjautumaan sivuille vaikka mitä tekisi niin ajattelin josko vaihtaisi merkkiä... Eli kokemuksia! Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu