Hei.
Onko joku, jolla ei ole vielä lainkaan lapsia, eikä myöskään raskaana, kirjoittanut ennustaja Ellille, Madame mammalle tms ja saanut vastausta?
Millaisen vastauksen sait ja pitikö paikkansa?
T: Vastauksen saanut ja mietin, onko tosiaan tosi =)
Onko joku, jolla ei ole vielä lainkaan lapsia, eikä myöskään raskaana, kirjoittanut ennustaja Ellille, Madame mammalle tms ja saanut vastausta?
Millaisen vastauksen sait ja pitikö paikkansa?
T: Vastauksen saanut ja mietin, onko tosiaan tosi =)
Vastaukset 11
Vanhimmat
Pitipäs taas hölmöillä.
Siis onko kirjoittanut ennustajalle silloin, kun ei vielä ollut lapsia eikä odottanut, niin pitikö ennustus lopulta paikkansa. =)
kolme lasta, mut synnytys iät on jo menny umpeen ja lapsia ei vaan kuulu. Mut jos usko luo positiivisuutta, ni usko sä omaan ennustajaeukkoon vaan!
Eihän sitä koskaan tiedä.
Huvikseni kyselin silloin, kun mentiin miehen kanssa naimisiin, eikä oltu vielä edes aloitettu yrittämistä. Toinen ennustus oli käytännössä mahdoton, koska mun olisi jo melkein kysyttäessä pitänyt olla raskaana. Toinen veikkasi -07 maaliskuussa tyttöä.
Noh, eihän vauvaa maaliskuussa tullut, mutta tuolloin kyllä plussasin ja koko ajan on ollut todella vahva tyttöolo :) En tosiaan muistanut koko asiaa, huhti-toukokuussa törmäsin vain vahingossa tuohon sähköpostiviestiin, jonka olin säästänyt. Sattumaahan se kai lienee, mutta onhan se hauska sattuma, jos vauva todella on tyttö :)
rv 21 3
osuu kohdalleen!
Mitään ennustamisenlahjaa ei ole, ihmiset tekevät sitä palkkatyökseen ja huijaavat herkkäuskoisia. Mutta on jokaisen oma asia, mihinkä rahansa käyttää.
T. yksi ennustajana toiminut
Uskon ennustuksiin, mutta en usko että kuka tahansa pystyy "ennustamaan" saati että kaikki "ennustajat" olisivat oikeassa. Uskon myös, että nimenomaan rahastava ennustus on täyttä puppua.
muutkin. Ja palkan nämä ennustajat haluvat, eihän ilaman rahaa elä. Ihan tavallisia ihmisiä, jotka keksivät päästään tyhmien ihmisten iloksi "ennustuksiaan."
mulla ei pitänyt paikkansa. yhden ois åitänyt jo syntyä, eikä ole muntietääkseni mun kropasta ainakaan tullut ja toinen sanoi et toukokuussa 2008, nyt mun laskettu aika helmikuu 2008. ihan ei osunut nappiin.
madame mamma ennusti tyttöä syyskuuksi -07 ja tulikin poika huhtikuu -07.
meinasi että esikoiset kaksospojat syntyvät 11/07. Olin raskaana ja la oli 10/07 mutta poika syntyi kuolleena rv 21.
Madam mamma meinasi että esikoistyttö syntyy 02/08, mutta enpä ole nyt raskaanakaan joten ei pitänyt kumpikaan paikkansa!
mistä näitä ennustuksia kyselette?! netistä jostain?
[email protected]