Niin olisiko tietoa mistä saisi edullisesti liimalevyä esim. koivua tai muita kovempia materiaaleja. Itsellä ei oikein tuo tila riitä niiden väsäämiseen sen verran pieni verstas ja kun nuo muut koneet vievät niin paljon tilaa.
olisiko tietoo
puutontaltta
4646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos paikkakunnalla on puukeskus, niin eikun kyselemään. Rautakaupasta en tiedä myyvätkö muuta ku mänty liimalevyjä.
Valmiit aika kalliita verrattuna jos ite tekis, mut jos ei tilanpuolesta voi niin.. Helpompi varmaan sit ostaan valmiina.
niin että kuka tahansa puuseppäkin tietysti tekee tai jos paikkakunnallasi on huonekalutehdas niin jonkunlaista kauppaa voi niidenkin kanssa yrittää, jos tarve ei mikään huima ole. Huippuhalvalla koivulevyä tuskin kuitenkaan saa mistään.
kokeile googlesta , hakusanalla : koivu liimalevy ,, sieltä löytyy vaikka mitä , viitasaarella ainakin on , en nyt muista liikkeen nimeä
Oulussa koivulevyä oli ilmestynyt ainakin muistaakseni Puuiloon. Oli ihan kotimainen valmistaja, joten muuallakin varmaan on. Ei ollut pahan hintainen.