Niin olisiko tietoa mistä saisi edullisesti liimalevyä esim. koivua tai muita kovempia materiaaleja. Itsellä ei oikein tuo tila riitä niiden väsäämiseen sen verran pieni verstas ja kun nuo muut koneet vievät niin paljon tilaa.
olisiko tietoo
4
615
Vastaukset
- joinery
Jos paikkakunnalla on puukeskus, niin eikun kyselemään. Rautakaupasta en tiedä myyvätkö muuta ku mänty liimalevyjä.
Valmiit aika kalliita verrattuna jos ite tekis, mut jos ei tilanpuolesta voi niin.. Helpompi varmaan sit ostaan valmiina. - puuseppä..
niin että kuka tahansa puuseppäkin tietysti tekee tai jos paikkakunnallasi on huonekalutehdas niin jonkunlaista kauppaa voi niidenkin kanssa yrittää, jos tarve ei mikään huima ole. Huippuhalvalla koivulevyä tuskin kuitenkaan saa mistään.
- ,,,,,,,, .
kokeile googlesta , hakusanalla : koivu liimalevy ,, sieltä löytyy vaikka mitä , viitasaarella ainakin on , en nyt muista liikkeen nimeä
- Rraikku
Oulussa koivulevyä oli ilmestynyt ainakin muistaakseni Puuiloon. Oli ihan kotimainen valmistaja, joten muuallakin varmaan on. Ei ollut pahan hintainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863