hyvä silmälääkäri Tampereella? Pätevä ja ystävällinen? Koskiklinikalla ei taida silmätauteihin erikoistuneita lääkäreitä olla ollenkaan?
Kiitos vastanneille.
Kuka
4
2699
Vastaukset
- Nimetön
Silmälääkäriasemalla, Hallituskatu 11 TRE,
Lääkäri Esko Aine. Hän teki minulle sarveiskalvon siirron. Onnistui tosi hienosti. Varmasti pätevä ja mielestäni myös ystävällinen. Onnea matkaan, - Anonyymi
Mut haukkui ulos vastaanotolta.
Enpä ole sen jälkeen käynyt.
Leikkasi toisen silmän vinoon alle
Kouluikäsenä eikä vaivautunut korjaamaan.
Kävin ihan kypsäksi asti hallituskadulla ja
Siellä ei ollut kuin muita samanlaisia pullonpohja-
Lasien kanssa. Onneks' on muitakin lääkäreitä
Jotka ei huuda. - Anonyymi
PS: Vieläkö sillä kirurgiveitsi pysyy hyppysissä?
Heppuhan on jo ikäloppu!!
Mut leikkas 1975 - 1976..
En antais enää leikellä ainakaan silmiä..
Vessapaperirullia kyllä. - Anonyymi
Niin.
En vieläkään tiedä miksi tohtori Aine alkoi
Minulle intoomaan. Sanoi vielä, etten
Saa tulla vastaanotolleen. Kuten
Sanottu: onneksi on muita silmäläkäreitä,
Harmittaa että se leikkasi alta kouluikäsenä
Silmät ja vielä karsastusta niin että toinen
Silmä katsoo aavistuksen vinoon. Mitä
Hyvää voi tollasessa lekurissa oikeen olla?
Kyllä sarveiskalvon leikkauksia voisi
TaYs: sä tehdä jo joku toinen lääkäri joka
Olisi hyvässä hapessa -
Vielä työelämässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1138065Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4067262Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804534Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294279Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-02830Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032699- 1082466
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332445Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202105Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11977