Samaa kuin Mark III, kyse on siis Rugerin pistoolista, joissakin lukee vielä tällä tavalla: Ruger MK III 512. Siis onko kyseessä sama ase?
Tarkotaako
7
819
Vastaukset
- juukyllänouei
mk3 on rosterimalli ja mark III pitempi piippu.
- GRIZZLY
Mark III ja MK III ovat ihan sama asia. 512 rugerilla tarkoittaa piipunpituutta joka on 5 ja puoli tuumaa. Tarkempaa tietoa saat kun googletat rugerin oman nettisivun.
Asiallisesta vastauksesta, valitettavasti tuo MK III on loppunut maahantuojalta eikä ole tarkkaa tietoa milloin sitä saadaan mutta löysin vähän käytetyn MKII:sen.
raitis kirjoitti:
Asiallisesta vastauksesta, valitettavasti tuo MK III on loppunut maahantuojalta eikä ole tarkkaa tietoa milloin sitä saadaan mutta löysin vähän käytetyn MKII:sen.
Vaihtoehto on Browning buck mark, perhana ko ei osaa päättää!
- guns&roses
raitis kirjoitti:
Vaihtoehto on Browning buck mark, perhana ko ei osaa päättää!
Olen ymmärtänyt että ruger on vakavarma ja tarkka pistooli. Korjatkaa jos olen kuullut vääriä huhuja.
- GRIZZLY
guns&roses kirjoitti:
Olen ymmärtänyt että ruger on vakavarma ja tarkka pistooli. Korjatkaa jos olen kuullut vääriä huhuja.
Rugeri on tunnetusti toimintavarma, siis oikein huollettuna. Tarkkuus taas on aika pitkälti kiinni ase/patruuna yhdistelmästä. Ja patruunan kohdalla pitää paikkansa 98%sti lause "sitä saat mistä maksat".
guns&roses kirjoitti:
Olen ymmärtänyt että ruger on vakavarma ja tarkka pistooli. Korjatkaa jos olen kuullut vääriä huhuja.
Ja Ruger Mark II minä ostin. Kuteja on monen merkkisiä, pitänee testailla viikonlopun aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322299Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749506Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297490Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825970Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084630Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k811366