Maailman sinisimmät silmät

*tyttönen*

oli sillä poliisilla joka pysäytti tarkistaakseen ajokortin ja puhalluttaakseen. Häkellyin täysin ja menin niin solmuun etten löytänyt ajokorttia vaikka sehän oli muovitaskun takana heti kun lompakon avasin. Tämä nuori poliisimies niin herttaisesti sitten huomautti että siinähän se näkyy olevan. Ja kyseli ystävällisesti minne olen menossa mutta olin niin häkellyksissä että aloin miettiä että apua, teenköhän minä jotain väärin, kun olen omalla autollani ajamassa tällä yleisellä tiellä ja menossa kotiin (auto on ulkomaan rekisterissä). Olin aivan kipsissä mutta se johtui niistä silmistä. Kyllä nuoret söpöt poliisimiehet ovat oikeastaan vaaraksi liikenteelle, univormut vain pahentavat asiaa. Ai hitsi kun olisi uskaltanut kysyä siltä, olisiko se ehtinyt kahville työvuoron loputtua. Oli sillä kyllä NIIIIIIIN siniset silmät ja nätti hymy.

6

1269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Virkavallan...

      Hyi hyi sinä virkavallan himoitsija. Pesulle siitä!

    • -neitokainen-

      No arvaas vaan ottiko itselläni viime kesänä koville ollessani töissä poliisilaitoksella. Joka päivä sai nähdä oikein komeita miehiä puvuissaan ja joskus tuo oma katse jäi hieman harhailemaan sinne sun tänne. ;)

      Itsekin olen samaa mieltä: nuoret ja söpöt poliisit ovat vaaraksi liikenteelle ja tässä tapauksessa myös työnteolle. Tosin kyllä työpäivät sujuivat rattoisan nopeasti näiden söpöjen ja mukavien poliisimiesten ansiosta. Niin ja kyllä siellä työvuoron jälkeisellä kahvillakin joskus tuli käytyä...

      • ....................

        vituttaa.


    • Jou Mama

      Ei ne konstaapelit häkelly, jos niitä kahville pyytää. Voi kai sitä vieläkin kysyä. Kyl ne on tottunu kuulee kaikennäköstä työssään. Tuskin ne ite alkaa työvuorossa ehdottaa tapaamista vaik oikeesti halluis treffata.

    • treffit onnistuu

      Virkatehtävissä ei voi treffejä tosiaankaan ehdotella vaikka kuinka kiinnostaisi. Eikä poliisimies voi ottaa yhteyttä treffi mielessä jos yhteystiedot on saatu virkatehtävien hoidon yhteydessä. MUTTA annappa käyntikorttisi ja kerro että voit tarjota joskus kahvit vaikkapa kiitokseksi hyvästä opastuksesta. Väittäisin että 99% varmuudella pääset treffeillepoliisimiehen kanssa.
      Pidä siis aina käyntikortti mukanasi.

    • omat treffipalstat

      ja ne on ihan muualla kuin täällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      169
      12723
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      152
      5446
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4750
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3689
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2778
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      120
      1945
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      110
      1696
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      365
      1634
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      107
      1533
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1471
    Aihe