Apuaa! Live Messenger on alkanu pätkiä, se heivaa mut ulos vähän väliä ja kirjaa sit automaattisesti takasin sisälle. Välillä oon pudonnu linjoilta samaan aikaan kun joku muu kirjautuu sisään/ulos tai muuttaa esim viestiään ja hetken jo olin päättelevinäni, että tää tapahtuu aina kun kyseessä on pari tiettyä yhteystietoa. Mutta toisinaan yhteys katkeekin ihan ilman mitään tommosta samanaikasta tapahtumaa. Oon poistanu Mesen ja asentanu uusiks, ei auttanu.
Eli mikä olis todennäkösin syy? Nettioperaattorin tekninen tuki sanoi että yhteydessä ei pitäs olla tällä hetkellä ongelmaa, mutta se nyt epäilyttää ainakin suuresti. Voiko F-Securen virustorjunnalla olla tekemistä tän kans, siihenhän tuli isompi päivitys joku aika sitten? Vai koneessa vikaa? Viruksia ei pitäis olla. Jotain muuta? Jos vaan joku osais vinkata, mitä tässä nyt kannattais kokeilla, olisin todella kiitollinen!
mese pätkii, hermo menee...
*pätkis
1
698
Vastaukset
- messenger 7.5
meilläkin oli live messenger mutta emme olleet oikein tyytyväisiä, 7.5 on pelannut ihan ok
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1702620- 1612422
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182047Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552013Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."21702"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591414Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1961313Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2171078Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää811068Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3491002