onko kellään kokemusta päällekkäispiipuista ja mikä merkki ja malli ois hyvä näin alottelu pyssyksi?? kaipaisin kipeästi tietoa ja haluaisin et tähän vastattaisiin kokemuksella eikä kuultuja huhuja!
päällekkäis piippuinen.
kim-erik
71086
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
haalikko oo nii hyvä valinta, kannattoo het ostaa luatu pel ettei mittää rommuu. Kannattoo varmistoo että kestöö myös rata ammunnan kaik eivät kestä suurii laakasu miärii. Berettoo suosittelen vuop onpi kallis, turkkilaaset kannattoo jättee ostamati.
Juuri eilen yhdeltä hajosi beretta (682)kesken seuran ampumakilpailun, ja loput berettaäijät joikaa kahvipöydässä kaikenlaisilla pikkumurheilla mitä tuo pyssyjen harley-davidson on heille aiheuttanut.
En ota kantaa, minkämerkkisen haulikon alkuperäisen kysyjän kannattaisi ostaa, koska niitä on pilvin pimein. Riippuu käyttötarkoituksesta, ja berettakin varmaan ihan pyssy paikallaan. Mutta turha sitä on millekään korokkeelle nostaa. Samalla rahalla saa käypäsiä haulikoita vaikka kuinka montaa merkkiä.
nii, kerro pois
Browning
on Valmet! (vaikka käytetty!)
jos käytettynä 412 tikan tai vallun saisit niin olis hyvä peli. Ite en semmosta omista, mutta ampunu oon kysyisillä merkeillä ja tykkäsin kovasti.
Terve on kokemuksia,hyvia baikkalista,on edullinen,varmatoiminen hyvä perus metsäase. itsellä kaksi kpl toinen ij 27 ja toinen ij 27 sporting, on toki yksi valmetin 412s,mutta kyllä näistä tuon baikalin valitsen kun metsälle lähden.Ps vielä loistavampaa,kun löytää jonkun alle 80 luvun baikkalin nin saa varmasti hyvän aseen ,ovat viimeistelyltään huomattavasti paremin tehtyjä,kuin nuo nykyiset,toki niilläkin pärjää. tässä yksi mielipide.