TIETÄÄKÖ ??

Ulkopaikkakuntalaisena kyselen; Tietääkö joku missä sijaitsee kirppikset pietarsaaressa? Tulisin kaupoille,vaan en tiedä missä niitä on?Olisi tosi kivaa,jos vastaisit..Tack.
4996
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on rautakauppa hartmannin takana. Eli missä on katsastuskonttori myös. Paras tie on sinne keskustan teboilin kohdalta kääntyä oikealle, jos Kokkolasta keskustaan päin on matkalla ja jatkaa tietä kunnes hartman näkyy. Ennen sitä kääntyy mäki ylös ja siellä on iso kirppis.

Äänestä
  • .................

    Äänestä

Ennen ainakin oli prisman yläkerrassa yksi kirppis! Yksi tosi hyvä kirppis on lopettanut siellä.. sellainen iso.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


---tyvärrrrr---------------... kirjoitti:

Ulkopaikkakuntalaisena kyselen; Tietääkö joku missä sijaitsee kirppikset pietarsaaressa? Tulisin kaupoille,vaan en tiedä missä niitä on?Olisi tosi kivaa,jos vastaisit..Tack.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu