Hamiltonista tehdään

mestari väkisin

On jo jonkin aikaa ollut nähtävillä, että Hamiltonista ollaan tekemässä tämän kauden mestaria vaikka väkisillä. F1.ssä on aina raha ratkaissut ja nyt kun Hamilton on lisännyt F1:n suosiota Briteissä ja muuallakin, niin Hamiltonia ja MacLarenia suosivia päätöksiä on tarpeen tullen luvassa jatkossakin - aivan samaan tyyliin kuin Schuhmacherin Benettonin ja Ferrarin alkuvuosilla.

Huvittavinta oli että H siirrettiin traktorilla takaisin radalle ja perusteluna esitettiin että H:n auto oli turvallisuusriski. Eikö 10 tonnia painava traktori radan vieressä ole turvallisuusriski?
Mosleyn höpinät yrittää vain epätoivoisesti palauttaa F1:n uskottavuutta. Sinä päivänä kun Hamiltonilta vähennetään henk.koht. pisteitä lupaan syödä hatullisen paskaa.

5

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Markkina-alue

      Kieltämättä näyttää siltä että Lulusta tehdään mestari vaikka väkisin. Sattoi Alonso olla oikeassa viimevuonna kun sanoi että F1 ei ole ollut urheilua 10 vuoteen.

      Britanniassa on aika F1 huuma päällä kun "oma poika" kaasuttelee kärjessä. Varmasti Mersun myyntikäyrät näyttää kattoa kohti.

      Samalla F1 saa lisää näkyvyyttä ei-valkoisten parissa, vähän kuin Golf-Woods.

    • Hamilton.

      voittaa mestaruuden,niin kyllä se on sen ihan ajamalla saanut!Ei tollasta tulokasta ole ikinä ollut,ei edes Senna!Ja nosturi kisasta Hamis ei saanut yhtään pistettä joten turha siitä on enää jankata!

      • Ei vastusta Hamiltonin pojasta

        Sehän on korkeintaan keksinkertainen kuski huippuautossa. Aluksi auto ja renkaat eivät sopineet Alonsolle ollenkaan, ja nyt kun säätöjä saatiin vähän parempaan malliin Hamilton näyttää jäävän kuin tikku paskaan. Ei vakuuta ollenkaan.


      • on parempi kuin

        senna, hah hah... Salli mun nauraa. Eihän hamilttoni edes osaa ajaa ellei se pääse starttaan eturivistä.


    • Eiks 10tonnin

      traktori radan varressa toisten kuskien päästäessä rataa vesisateessa ympäri oo aika paljon kovempi turvallisuusriski kuin yksi musta poika mercedeksessä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      118
      2772
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      24
      1761
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1744
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      272
      1638
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      16
      1600
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      28
      1291
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      28
      1174
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      97
      1098
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1082
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1042
    Aihe