Ite en tosiaankaan siis wiitä vielä omista, mutta hankintaa oon jo vähän aikaa suunnitellut. Tuli vaan yhtäkkiä semmonen kysymys mieleen, että nyt kun wiille alkaa pikku hiljaa nettipelejä ilmaantuun, onko niiden pelaaminen maksullisista tyyliin xbox-live vai ilmasta kuten suurin osa pc-peleistä?
Netissä pelaaminen ilmasta wiillä?
Wiitä ostamassa
9679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Niitä pitäisi tosiaan alkaa enemmän ilmestymään..
En tiedä voiko jokin firma halutessaan laittaa
maksun vaikka jollekin netti roolipelille, mutta
ainakin normaalit pelit on ollu ja pysyy ilmasena.
Kiitoksia tiedosta. Ton vastauksen uskoinkin kuulevani, mutta halusin varmistaa asian ;)
tai jos olet5-16 napero niin sitten se on hyvä..osta ps3 siinä on myös ilmanen netti ja paremmat graffat pelit..tyylikkäämmän näkönen ja ps3 on tulossa älhiaikoina samanlainen liiketunnistus kuin wiissä..ps3 on blu rei mihin m ahtuu jopa 200 gigaa yhelle levylle
Lisään vielä tuohon tokaan viestiin että vaikka pelissä ei olisi erillistä nettipelimaksua
niin se maksaa silti nettiyhteyden hinnan mikä se nyt sinulla onkaan
on
Pystyykö wiillä olemaan ilman eestä netissä siis muute vaa ja onko vvii parempi ku Xbox tai pleikkari. Ja löytyykö siihe samat pelit ku pleikkarille tai Xboxille. Itse haluaisin ostaa jonkun pelikoneen, siis vastatkaa kiitos.
no jos peli konetta haluat kannattaa harkita xbox 360 slimiä ja jos haluat yleiskonsolin niin ps3:a
Ja jos kuntopelikoneen niin Wii tai WiiU
osta pleikkari se o paljo parempi.