Olisiko jollain vähän kommenttia siitä, että mikä mahtaa olla uskonto Kap Verdessä (islman vai joku muu) ja mikä olisi käsityksenne siitä, voiko sinne lähteä nainen yksin ilman pelkoa siitä, että asiaa katsotaan liian pitkään.
Niitä pitkiä katseita on joskus saanut jopa Mallorcalla.
Yksin matkaava
2
2388
Vastaukset
- naisesta
Jos katseita saa jo Mallorcalla niin
Kap Verdellä mustat miehet kimpussa
aamusta iltaan. - danza
Kap Verdellä saa naiset kulkea rauhassa. Minun kokemukseni tosin perustuu vain Salin saareen ja siellä lähinnä Santa Marian kylän lähistölle.
Ihmiset tuntuivat luonteeltaan yllättävän samantyyppisiltä kuin suomalaiset! Niin uskomattomalta kuin se kuulostakin. Ehkä se heidän orjatausta vaikuttaa asiaan... musiikkikin on samantapaista mollisävyistä kuin Suomessa.
Ainoastaan jotkut afrikkalaiset kulkukauppiaat häiritsee, mutta se koskee kaikkia sinne matkaavia, ei ainoastaan naisia.
Ja jos jotkut naisia "ahdistelee", niin afrikkalaiset naiset jotka haluavat tehdä lettejä hiuksiisi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224296Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692765Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196