vetäydyn

nyt on asiat niin että vetäydyn pois täältä. IÄKSI!
7612
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tuliko se kaalimaan mörkö sisälle asti sieltä pellolta ;)

elä nyt luovuta, pikkasen viilaat tarinaa niin voi joku uskookin :) tai keksi ihkauusi.

Äänestä
  • JOs nyt lähdet, etkä kerro enemmän niin kukaan ei tule enää koskaan uskomaan juttujasi. Nyt olisi vielä mahdollisuus pelastaa maineesi ja kunniasi.´!

    Äänestä

Älä bluenunna välitä toisten kirjoittelusta, en ole
itse ns. uskis minullekkin on vaan valjennut elämän tietyt totuudet. Tsemppiä vaan kyllä kaikki vielä aikanaan järjestyy.

Äänestä

Vetäydytte pois kun teidän feikki tarinanne ei tuottanut kohua tälläisellä keskustelupalstalla meille jotka eivät ole uskiksia. Tarinallasi oli huono juoni, niinkuin yleensä teidän uskisten juonet ovat surkeita. Te yritätte meitä saada uskomaan jumalaan ja te yritätte piilokäännyttää meitä, eli itse tarinaan pistätte hirveän pelottavan jutun ja yritätte väittää että se on totta, mutta eipä ole totta. Sitten te uskikset toimitte täällä yhteistyössä ja yrittää saada näyttämään että suurin osa puolustaa sinun tarinaasi että se olisi totta.

Jos tahdot tietää henkimaailmasta paljon, suosittelen sitten ottamaan henkiin yhteyttä eli sieluihin.

No, kaikki feikki tarinat ei mene läpi, mutta osa kyllä menee. Joissakin tarinoissa uskikset yrittää käännyttää niinkuin sinäkin yritit saada meitä kääntymään uskoosi pelottelulla. Nykyään kaikki uskonnot ovat käyttäneet samaa metodiaa käännytyksessä eli pelottelua. Itse tiedän sieluista sitä ja tätä ja kertomuksesi ei ollut todenmukainen koska itse juoni meni vähän metsään siellä ja täällä. Niinkuin yleensä uskiksilla kaikki menee päin honkia.

No toivottavasti tästä saat opetuksen elämällesi, että et enää kirjoittelisi tälläisiä feikki tarinoita. Tänne osa uskiksista on tunkenut toisiakin feikki tarinoita ja usein kaikissa sama pelottelu metodi.

Äänestä

...käyttätytyy ja ottaa vastaan kritiikin LÄÄKÄRIKSI opiskellut AIKUINEN naisihminen :D

Äänestä

kuin bluenunna ! Ristit polttavat palohaavoja, Raamatut heiluvat kirjahyllyssä . Lääkärissäkin piti käydä...nyt potilaan saattajana..

LOTTO NUMEROT!!!!
Kirjoittanut: quelle 22.7.2007 klo 17.54

älä koskaan kysy kuolemastasi tai että milloin joku muu kuolee! JA vaikka itse ns"pelin" piru esittäytyisi esim: kuolleena Salli- mummonasi, ÄLÄ USKO!!! kokemuksesta tiedän että se johtaa harhaan ja todella!!! Ja koko ns"pelaaminen!" on aivan kauheaa..Sitä en suosittelisi kenenkään tekevän jollei ole tarvetta..eräällä kerralla tapahtui jotain sellaista mikä sai minuun ja 10 muuhun ikuiset traumat koko ns"pelistä" että puistattaakin ajatus..
LOTTO NUMEROT!! jatkoa...
Kirjoittanut: quelle 22.7.2007 klo 18.22
ja unohtu mainita niistä lottonumeroista..
Sillon muuan vuosi sitten pelattiin isolla porukalla. Osa oli tuntemattomia puolituttuja ja osa perheenjäseniä ja osa hyviäkin kavereita.
Pistimme kaikkemme peliin..
Ja se oli niin järkyttävä kokemus etten koskaan ennen ole itkenyt puoltavuorokautta putkeen...
Stinan kultainen rippiristi poltti hänen ihoonsa iljettävän toisen asteen palovamman, lääkärissäkin käytiin ja emme kehdanneet kertoa totuutta että se tuli pelatessamme, vaan selitimme että olimme leikkineet kumpi pystyy pitämään sitä kauemin iholla sytkärillä lämmitettynä.. Olisi kait passittanut meidät hoitoon totuuden kerrottuamme?!
Niin, tämä tapahtui niin, että istuimme n,25 henkinen porukka mummolamme isossa olohuoneessa. kaikki lattialla suuressa ringissä, lautana toimi tätini mairen, Floridasta tuoma "kyseinen pelilauta" ja huoneessa paloi abouttiarallaa yli 300 kynttilää. Ja keittiössä paloi öljylamppu katossa. Jokainen kysyi vuorotellen, stina kysyi lottonumeroita (joista olin varoittanut häntä aiemin) ja meni hetki ennen kuin mitään tapahtui.Kaikki tuijottivat lautaa jännittyneenä ja sitten tummahkohahmo syöksähti laudasta kohti Stinaa ja stina huusi pidellen kaulaansa.
Risti oli kiinni ihossa. Vaikka tytöllä oli poikakaverinsa fritsuja pureman kaulan peitteenä melkein poskipäille saakka ulottuva keltainen poolopaita. (kaulus oli järkyttävän suuri, niinkuin muodissa oli muuaan vuosi sitten) säikähdimme kovasti ja minä ja Stinan äiti (stina istui keskellämme) laitoimme valot päälle ja tytö n makoilemaan Stinan äidin syliin. Stina houri jotain ja hänen silmänsä muljahtelivat kuten yleensä jos on tajulähteä. Kovan kivun seurauksena hän pyörtyi. Soitimme hätäkeskukseen ja sieltä neuvottiin että ei olisi suuri hätä ja menimme autolla sairaalaan. Kyllä he vähän pitivät meitä tyhminä sairaalassa kun selitimme että kokeilunhaluisina leikimme ristillä ja sytkärillä.. Vaikka todellisuudessa niin ei todellakaan ollut. Stina uskoi jumalaan, mikä saattoi olla osa syynä (kenties)?? siihen että piru suuttui tai vastaavaa. Stina sai sairaalassa, jonkun kipu pistoksen ja palokohtaan levitettiin jääkylmää rasvaa. Kotona kukaan ei jättänyt Stinaa yksin hänen nukkuessaan eikä ollessaan valveilla. Mikä hauskinta pelissämme oli, että mukana olivat myös Mummoni Brita, ja muita vanhempia sukulaisiani. Mummoni Brita kertoi että siinä talossa jossa me pelattiin (hänen nuoruuden asuintalonsa) joka toimi nyt kesämökkinä, oli asunut joskus 1800- luvun lopulla ilkeitä ihmisiä, joita moni kylän asukas pelkäsi ja epäili noidiksi tai paholaisiksi. Mummoni äiti oli joskus aikoinaan rakastunut (ennen mUmmoni syntymää) kyseisen talonväen nuorukaiseen ( mummoni äiti asui tuolloinen omien vanhempiensa kanssa kylän toisessa päässä), ja nuorukainen oli kertonut pelkäävänsä sitä taloa vaikka se oli silloin muutaman vuoden vanha, mutta siellä oli hoidettu sairaita sukulaisia. Ja yksi suvun sairastelijoista oli ollut erittäin ilkeä ja pikkumainen kaikkia nuoria kohtaan jotka eivät eläneet säädyllistä elämää ja tekivät pienenkin väärän eleen elämässään. (Nainen) oli kertonut langettavansa kirouksen talon ylle ja sen asukkaille, koska holtiton nuorukainen ja mummoni äidin rakastaja oli naisten naurattaja, nainen pillastui... Sinä iltana kun stinalle tapahtui se ns"onnettomuus" tuttavani jukka ja hänen poika ystävänsä Sakke olivat huomanneet pelin aikana että kirjahyllyssä oli heilunut hiljalleen tasaisin väliajoin vanhan aikainen musta raamattu (sellainen iso). Emme pelaa peliä enää koskaan, ainakaan siinä talossa. Ja minä vielä vähemmän koskaan. Stina halusi myös minun sanovan tähän juttuun että ei suosittele sen pelaamista niille jotka nauravat ja vähättelevät peliä. Näinhän kävi stinalle joka ei uskonut tippaakaan peliin ja uskoi vain taivaalliseen jumalaan. - Tässä muutama tällainen varoittava sana. JA SAATTAA OLLA PIENIÄ KIRJOITUS VIRHEITÄ KOSKA MINULLA ON TODETTU PIENESTÄ SAAKKA LIEVÄ LUKIHÄIRIÖ! ettei siitä tarvi alkaa urputtamaan..

Äänestä
  • bluenunna=quelle? Onpa likalla mielikuvitusta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bluenunna kirjoitti:

nyt on asiat niin että vetäydyn pois täältä. IÄKSI!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu