Eikö tällä palstalla osata kirjoittaa suomeksi? Ihme tuhnuttelua ja haukkumista kanssa-asujiaan kohtaan.
Ymmärrän, että talousasiat hermostuttavat, mutta että toisten asiat ja vielä noin paljon.
Ikiliikkuja keksitty, ikuinen tuhnu-tuulari-vastakkainasettelu.
Eikö liene pääasia, että katto pään päältä löytyy? Itse olin joskus ostoaikeissa, mutta halusinkin jatkaa "tuhnuna" ja se meidän valinta, vai mitä? Siinä kävi nimittäin niin, että vierailin tällä palstalla, kysyin jotain asunnon ostamisesta ja sain vastaukseksi vain tuhnuilkeilyä.
Nooh, perisuomalaiseen tapaan olen vastarannan kiiski ja muutankin uuteen vuokra-asuntoon. Jos asunnon omistaminen velkarahalla saisi minutkin niin ärhäkkäiksi kuin valtaosan täällä, niin en halua moista ristiä elämääni. :)
Kiitos ja kumarrus lukemisesta. Muistetaanhan, että "aurinkokin paistaa, vaikkei sitä näy..".
Oletta te kanssa..
4
435
Vastaukset
- vaikka talon omistankin
tuosta kirjoittelun sävystä, siinä on jotain samaa maantiellä auton ratissa häsläämisen kanssa!
- valinta!
Itsekin tuhnuttelen vuokra-asunnon soffalla rommausta seuraten. Pian on aika tehdä tili!
Onneksi olkoon!!!1yks1!!- Aloittaja...
Eikö aloittaja ole vielä huomannut, että tämä palsta on vain ja ainostaan keskenkasvuisten pojankloppien palsta. Tänne on ihan turha yrittääkkään kirjoittaa mitään asiallista.
Nämä "muka rikkaat" "tilintekijät" ja muut "rommausta odottelevat" kopioivat linkkejä Taloussanomista sun muualta ja laikovat "totuuksia" itse asiassa ymmärtämättä kokonaisuutta.
Kirjoituksista paistaa täydellinen kokemattomuus ja ymmärryksen puute talouden lainalaisuuksista.
Todellisuudessa nämä tänne kirjoittavat eivät ole ikinä tehneet yhtään asuntokauppaa ja tuskin ihan heti tekevätkään. Ainakaan, ennen kuin muuttavat pois kotoa. - kyllästyttää
Aloittaja... kirjoitti:
Eikö aloittaja ole vielä huomannut, että tämä palsta on vain ja ainostaan keskenkasvuisten pojankloppien palsta. Tänne on ihan turha yrittääkkään kirjoittaa mitään asiallista.
Nämä "muka rikkaat" "tilintekijät" ja muut "rommausta odottelevat" kopioivat linkkejä Taloussanomista sun muualta ja laikovat "totuuksia" itse asiassa ymmärtämättä kokonaisuutta.
Kirjoituksista paistaa täydellinen kokemattomuus ja ymmärryksen puute talouden lainalaisuuksista.
Todellisuudessa nämä tänne kirjoittavat eivät ole ikinä tehneet yhtään asuntokauppaa ja tuskin ihan heti tekevätkään. Ainakaan, ennen kuin muuttavat pois kotoa....löysi ko. palstan aika vasta ja heti muka innoissaan kirjoitti ja kysyi mielipiteitä tms. näkemystä.
Kyllähän tälle tuhnulle on selvinnyt jo tämän palstan tasokkuus. Helmiäkin akanoissa muuten..
Mutta tuhnuillaan taas. Kiitos kun luitte tämänkin viestin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624341Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653538Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591861Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251734Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991457Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18896Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115862