Kuinka ihmeessä saan koiran pissaamaan leikkauksen jälkeen? Se oli eilen jalasta leikattavana ja nukutuksesta herättyään siltä ei ole tullut kuin pienen pieni liru, tänään ei yhtään mitään. Kuinka kauan se voi olla näin? ruoka ja vesi kyllä maistuu ja muuten on aivan normaali oma itsensä, hieman väsynyt kylläkin.
Kuinka saan koiran pissaamaan
3
934
Vastaukset
- terristi
olet ihan varma ettei se ole pissannut, eli olisiko voinut huomaamattasi lirauttaa? Jos tosiaan ei mitään ole ulos tullut, ota heti yhteys eläinlääkäriin, siinä on pian munuaiset kovalla tai voi pahimmassa tapauksessa tulla jopa yleismyrkytys.
- ---
Meillä koira leikattiin maanantaina ja pissasi seuraavan kerran vasta keskiviikkona iltapäivällä. Kannattaa silti soittaa eläinlääkärille joka koiran leikkasi, hän tietää parhaiten!
- pampa
Onneksi pissa tuli sitten illalla, siihen auttoi se että mentiin tässä lähellä olevaan mummolaan, jossa koira viihtyy aina tosi hyvin! Oltiin sielä pari päivää ja alkoi kakkakin kulkea. Eläinlääkäri varoitteli virtsamyrkytyksestä, jonka tiedän tietenkin seuraavan jos pissaa ei tule. Nyt on kaikki hyvin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa216845Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi5562333- 1471887
- 871281
HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa981085Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.91981- 72980
- 33863
Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E10843Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon159796