:(((

Yhhyyyh...

Minun tyttö marsuni kuoli noin vuosi sitten. Emme ole päässeet vieläkään siitä yli uros marsuni kanssa. Enkä saa ostaa enää marsulleni toista kaveria. Rakastan todella paljon marsuani ja haluan vian sen parasta..
Nyt ehkä jotkut ajattelevat: Se on pelkkä jyrsiä ei ihminen mutta minä rakastan sitä lyi kaiken. Löysin tyttö marsuni kuolleena kopistaan ja nykyään en edes uskalla aktsoa Uros amrsuni taloon. Vaan houkuttelen sitä ulos.. Mitä teen?!

2

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puhpallura

      Vanhemmillesi järkeä siitä että on miltein eläinrääkkäystä pitää yksinäistä marsua. Surukin helpottaa jos olisi iloinen hyppeliä kaverina. Marsusikin varmaan kaipaa kovasti ystäväänsä. Otan osaa suruun. Jaksamisia teille. Itseltänikin kuoli juuri marsu vanhus. Muut laumasta ovat vielä hieman sekaisin. :'(

      • Merryweather

        Tilannehan voi olla myös se, että toinenkin on jo vanha, jolloin sille ei kannata ottaa kaveria, joka myös jäisi pian yksin. Vanhaa marsua voi koittaa tietenkin tarjota uuteen perheeseen, mutta useimmat haluavat poikasia, ja marsu voi olla rakas lemmikki, josta ei haluta luopua. Kyllä ne pärjäävät vanhuuden yksinäänkin tuttujen ja rakkaiden ihmisten hoidossa.

        -M.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      30
      2861
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2671
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      29
      2377
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1503
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      29
      1199
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1193
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    Aihe