jalka pallo peli?

----------------------------

eli minkä futispelin ostan fifa07???koska fifa08??pes joku vai mikä?kun täl hetkel on vaan fifa 05 =0

4

668

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pessimisti112

      On käytännössä kaksi vaihtoehtoa, fifa tai pes (pro evolution soccer), fifa 08 tulee kohtapuolin, niinkuin myös pes7 (2008). Fifan julkaisua en tiedä mutta Pessi ilmenstyy kauppoihin näillä näkymin parin kolmen kuukauden päästä (2X.10.2008) siis.

      Mitä eroa? Fifassa on kaikki nimet oikein, Pessissä ei kaikkia lisenssejä ole, vaan Englannin liigan seurat pelaa paria poikkeusta lukuun ottamatta ihmeellisillä nimillä.

      Periaatteessa kaikki "parhaat" pelaajat löytyy myös pessistä, ja jos jokin puuttuu, netistä kyllä saa apuja miten saa kokoonpanot "oikeiksi".

      Näin vankkumattomana PESsimistinä sanon että jos haluat haastetta pelaamiseen, niin kokeile pessiä (esim.pes6 on monessa paikassa alessa).

      Fifalla on omat kannattajansa, mielestäni (enkä ole ainoa) itse peli on aivan erilainen ja en pidä siitä ollenkaan. Puhutaan myös liian arcade-maisesta pelistä.

      • JooC

        Latasin pes6 demon tietokoneelle. Se oli tehty jotenki jonku konsoli version pohjalle,(ei tuu oikea termi mieleen) tai jotenki nii.

        Nyt kysyn, että onko pes6 kokoversiokin tehty samalla lailla kuin demo?


    • minä vaa

      pes on parempi ku fifa...

    • mike_-_

      kannattaa ostaa pes 7 koska se on vaan paras. oon pelannu fifaa kaverilla ja se oli paljon huonompi kun pessi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2132
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1785
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1278
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      950
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      855
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      762
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      708
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      706
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe