10 Subi

Minkä kokonen reikä tehdään kymppi tuumaselle bassolle?
6699
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

koko on 10 tuumaa...
Hienoa Sherlock, olet ratkaissut ongelman!!

Eli 1 tuuma on 2,51cm eli halkaisijaksi tulee 25,1cm.

Ei muuta kuin puukko käteen ja kolvaamaan.

Äänestä
  • ennen ainakin 25.4cm

    Äänestä

  • slgkh kirjoitti:

    ennen ainakin 25.4cm

    Viimeksi kun tarkistin, tuumassa oli 2,54cm eli 25,4mm.

    Äänestä

Kannattas jostain kaivella elementin teknisiä tietoja kun niissä useasti ilmoitetaan asennusreiän halkaisija tai sitten mittaa itse. Kyllä se asennusreikä on yleensä pienempi kuin tuo 25cm. Usein luokkaa 23cm. Se on niin elementtikohtaista.

Äänestä

Jos et osaa itse selvittää, minkä kokoisen reijän elementille teet, et suoriudu rakentamisesta muiltakaan osin. Osta valmis subbarikotelo.
Et edes osannut kysyä oikein: et kertonut, mitä elementtiä täsmälleen käytät. Ei kaikissa kymppituumaisissa ole täsmälleen samankokoista asennusreikää.

Enemmän asennetta ja yritystä pitää olla, että projekti onnistuisi.

Äänestä
  • 23,5cm. Mitattu on ja pahvinpalalla kokeiltu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tumpelo kirjoitti:

Minkä kokonen reikä tehdään kymppi tuumaselle bassolle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu