Onko ilmastointi tarpeellista hotellissa? Pärjääkö siellä siis ilman ilmastointiakin, vai onko siellä muuten liian kuuma esimerkiksi nukkua..? Kannattaako siitä maksaa..?
Ilmastointi
10
1071
Vastaukset
- kannattaa maksaa
jos meinaa nukkua. Riippuu tietysti myös siitä missäpäin hotelli sijaitsee. Jos ihan keskustassa, niin eipä juuri pysty parvekkeen ovea pitämään auki, kun meteli on suunnaton, mutta jo syrjemmällä, ei meteli häiritse untasi.Samoin missä ilman suunnassa parvekkeesi sijaitsee. Kuinka aurinko sinne paistaa...
Itse maksoin ilmastoinnista ja sain nukuttua yöni tosi hyvin. Paremminkuin kuin kotona Suomessa. - ottaa
Meillä ei ollut hotellissa ilmastointia, aurinko porotti koko päivän sisään ikkunasta ja yöllä kamala meteli rannalta ja jouduttiin pitää ovia auki. Tuloksena hyönteisten syömät jalat ja huonosti nukutut yöt...
- Suhteellista.-.
Nykyään tosin kaikki on tottunut että on ilmapumput kotona, autossa ilmastointi jne.
Minulla ei teetä mitään ongelmaa kuumuus.
Muutaman kerran olen ollut reissussa kun on ollut päivät ulkona yli 40 lämmintä ja sama sisällä yöt.
Ei mitään ongelmaa ole ollut.
Toiset pystyy nukkumaan, toiset ei. - äippä
Olimme heinäkuussa Korona-hotellissa, jossa huoneissa oli ilmastointi ja oli aivan ihana nukkua kun ei ollut liian kuuma. Paremminhan siellä nukkui kuin kotona! Voin suositella sekä hotellia, että ilmastointia!
- kafs
Se on pakollinen. Noilla helteillä mitä viime viikolla oli ei olisi hullukaan pärjännyt ilman ilmastointia
- hyvä olla
Meillä oli ilmastointi ja ilman sitä olisi ollut kaameaa ainakin heinäkuun eka viikolla kun lämmintä oli n.30. kai siellä loppu kesästä jo pärjää ilmankin.
- ilmastointia
Heinäkuussa oltiin ilman ilmastointia.Aamuaurinko lämmitti huonetta,senjälkeen ihan viileässä nukuttiin.Jos koko päivän porottaa......silloin joku rupeli, niitä saa respasta korvausta vastaan.Siis, niissä hotelleissa, joissa ei ole ilmastointia.
- lomaillut
Meillä ei viime kesänä ollut ja aurinko paistoi aamusta iltapäivään suoraan huoneeseen. Parvekkeen ovi oli auki koko ajan (ei yöllä) ja iltaisin vilpoinen tuuli viilensi huoneen niin että hyvin sai nukuttua. Lisäks meil oli oma tuuletin mukana ni se lisäs varmaan hiukan ilman vaihtuvuutta.
Turkissa meillä oli ilmastointi ja kun illalla hikisenä tuli huoneeseen niin ilmastointi päälle ja yöllä herää viluun ja lisäämään lämpöä=)- perttiii
en lähde ikinä reissuun ja tilaa hotellia missä ei ole ilmastointia................
- flunssaa pukkaa
perttiii kirjoitti:
en lähde ikinä reissuun ja tilaa hotellia missä ei ole ilmastointia................
Me oltiin viikko 30 sunny beachilla ja oli aikastes lämmintä. Meillä oli ilmastointi säädetty 17 asteeseen päiväksi ja sitte yöllä sammutetiin kun ruvettiin nukkumaan, piti hirmuista meteliä se härveli. Mukavan vilpoista oli sitten ne aamuyön tunnit mitkä nukuttiin, oli meillä pieni ikkuna raollaan. Peitteitä ei tarvinnu. . Nyt on sitten vissiin matkatuliaisena oikein kunnon flunssa. .Meillä ilmastointi kuului hintaan ja oli tosiaan säädettävissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858