Olisitko tyytyväinen jos saisit häälahjaksi vanhemmiltasi pussilakanan ja siihen sopivat tyynyliinat, hieman kalliimmat ja laadukkaamat (lahjalistalla mainittu kodintekstiiliä) 100€ sekin?
olisitko tyytyväinen
3
1119
Vastaukset
- Morsio07
Olisin erittäin tyytyväinen tuollaiseen lahjaan. Me sanottiin jo vanhemmille suoraan, ettei haluta niiltä lahjoja, kun osallistuivat hääjärjestelyihin.
- Rouva O
Käsittääkseni on jostain syystä vallalla tapa, että vanhemmat antavat hyvin arvokkaita lahjoja hääparille. Lisäksi saattavat osallistua häiden kustannuksiin huomattavilla summilla.
Mielestäni vanhemmilta ei pitäisi vaatia sen ihmeempiä lahjoja kuin muiltakaan vierailta, mutta varmasti jonkun mielestä kaavailemasi lahja olisi pienemmästä päästä vanhempien antamaksi.
Kirjoitin tuolla toisaalla, että itse olen avioliiton saralla jo kolmannella kierroksella. Minun äitini antoi minulle arvokkaan lahjan ensimmäisissä häissäni. Toisella ja kolmannella kerralla hänen lahjansa on ollut lähinnä symbolinen, mikä on ihan loogista, onhan minulla edelleen käytössä hänen ensimmäinen lahjansa (ompelukone). :o)
Miesteni vanhemmat ovat antaneet arvokkaita lahjoja. Viimeisemmällä kerralla monta sataa euroa rahalahjaksi, mikä minusta oli aika paljon kahdelta eläkeläiseltä (ja tarpeetontakin, olemme hyvin toimeentulevia). - Tapiiri
Vanhempani kustantavat häät ja auttavat muutenkin järjestelyissä, joten tuo olisi kyllä jo ihan liikaa. Pussilakanasetti olisi ihan hyvä jos jotain haluavat antaa, muttei senkään mitenkään erikonen tarvitse olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad981683- 551103
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4371076- 1701013
- 57792
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126772- 83730
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38675- 57671