Tele performance

tamperelaistunut

Heips,
onko kellään kokemusta ko. firmasta? Olen menossa sinne työhaastatteluun ensi viikolla, ja tarjoavat osa-aikaista palveluneuvojan paikkaa. Aiemmin olen työskennellyt mm. Smart Salesilla, joten eikai tämäkin voi olla yhtä paska paikka??

5

1483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuukkelis

      Samaa luukutusta, eli tarkoitat varmasti samaa paskaa...

    • kuulopuheita on

      Työ on samaa, mutta kaikki muu on aikalailla erilaista. Homma toimii eikä jää kakan maku suuhun. Tele performance ei tosiaan oo myöskään saneerauksessa ja palkatkin maksetaan.

      • aloittaja

        Palkkojen maksu ajallaan on jo hyvä peruste sille, että on Smartia parempi.. :D


    • Rambo!!!

      Olen itse ollut sekä teleperformancella että smartilla töissä ja voin sanoa että voittaa todellakin smartin 10-0. Palkka maksetaan ajallaan ja työkaverit mukavia.Tmapereen pisteestä vaikea sanoa mikä meininki mutta täällä jyväskylässä paikka oli ihan ok.

    • se nyt

      aivan eri kaliiberin firma, palkka on ok, se maksetaan kuten pitääkin ja henki tehdä työtä on hyvä. Tosin mitä siihen itse työhön tulee niin onhan se samaa luukutusta kuin smartilla ja tulosta on tehtävä.
      Itse en ole siellä ollut töissä mutta kaverini siellä oli joskus ja aika nopeasta sai "ylennyksen" joksikin haista-paska-päälliköksi.. oma luukuttaminen väheni mutta palkka ei.. eli onnea vaan! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      56
      2950
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2711
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      38
      2431
    4. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2269
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1928
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1549
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      105
      1235
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1203
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1060
    Aihe