Hei Leidit! Oletteko tehneet ostoksia The Stockings HQ shopista? Onko luotettava nettikauppa,millaiset toimitusajat yms.
Ostoksia SHQ:sta
Dayne
91751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hei,
Se mitä olen sieltä itse tilannut sukkia, niin ei ole ainakaan mitään negatiivista sanottavaa. Maksu hoituu turvallisesti luottokortilla, ja tavarat ovat tulleet tilausvahvistuksen jälkeen noin viikossa postluukusta tai jos isompi paketti niin omaan postikonttoriin.
Tuotteet ovat olleet sitä mitä pitikin.
Eli kaikinpuolin hyvä ja turvallinen kauppias. :)
Kiitos sinulle asiallisesta vastauksesta!
se toimitusaika n. viikko? On mennyt jo hieman toista viikkoa, eikä ole lähetystä tullut..Taisi kuitenkin käydä hupsusti:)..
Minä olen saanut ne sieltä jopa neljässä päivässä kotiin asti. Sähköpostiin on aina tullut
tilausvahvistus ja jos tuote tilapäisesti loppu,
niin siitäkin ilmoitus ja jälkilähetys on tullut.
Olen tilannut varmaankin 8 kertaa, sukkia, yhden
sukkanauhaliivin ja korkkarit. Liivien vaihtokin
sopivaan kokoon onnistui. Voithan kysellä ti-
laustasi sähköpostilla?
Hei,
Viimeksi kun tilasin heiltä oli paketti kuudentena päivänä tiluaspäivästä lukien omassa postiluukussani. Mielestäni ihan mukavan nopeasti, ja siinä oli tietysti viikonloppukin välissä jolloin normaali postinjakelua ei ole.
Tosissaan niinkuin Denier:kin mainitsi, heiltä tulee aina välittömästi tilausvahvistua sähköpostiin,ja nykyään myös luottokorttiveloituksesta erillinen vahvistus. Jos tuotetta ei ole esim riitävästi, niin heidän tilausohjelmansa ilmoittaa sen jo tilaustasi tehdessäsi.
Kannattaa tietysti tiedustella heiltä asiaa jollei tuotteita muutaman viikon kuluessa tule. Huomion arvoista on myös se, että jos kyselet täällä postista omaa pakettiasi, ja sen vaiheita, on lähettäjä firman nimi siis, Pure fiction media Ltd.
Itse olen ollut ainakin tähänmennessä erittäin tyytyväinen heidän palveluunsa ja tuotteisiinsa. :)
olit!! Tulihan paketti lopulta! 9pv kesti, vähän jäi jotain puuttumaan, mutta saatteessa luvattiin toimittaa muutaman päivän kuluessa. Tuotteet oli sitä mitä halusin, siis niin hienoja:) Suosittelen muillekkin ko.yritystä. Kiitos myös sinulle teille "kanssakulkijoille", hieman viileämpiä kelejä ) ja hyvää syksyä!
Kotimainen "Suomen valtavimman valikoiman sukkia ja sukkahousuja netissä!!!"
http://www.boutique-loulou.com/
Boutique loulou on kyllä todella hyvä kauppa ja nopea toimitus jne. suosittelen. Stockings HQ:sta ei olekkaan sitten kokemusta, voisihan tuota testata... vaikka itselläni on vielä vain visa electron.
Jos normaalit myymälät kiinnostavat, niin kannattaa nyt käydä Helsingin stockmanin sukkaosastolla, joka on nyt kokonaan uusittu ja syksyn mallistot saapuneet.
Olen! Toimitus tuli kolmessa päivässä, mikä on aivan uskomatonta. Tuotteet olivat luvatunkaltaisia ja sainpa vielä kynänkin :D
Maksamisessa oli ensin hieman ongelmia, mutta sain ne sovittua ystävällisen henkilön kanssa sähköpostitse.
Ainoa miinus siitä, että kokoja on netissä vaikea hahmottaa ja pitkäjalkaisena edes suurimmat koot eivät ihan joka mallissa sitten olleetkaan riittävän isot minulle. Tätä haittaa tosiaan tuskin on, jos on sellainen normikokoinen suomalainen.