CHAIKA

Hotsku

kertokaas minkälainen on kyseinen hotelli? ens kesänä pitäis sinne lähtee=)

5

936

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jerkula

      Ihan siisti hotelli ja puhdas.Rannalle n.50 m , kaks uima-allasta joskin englantilaiset varaavat aurinkotuolit aikaisin ,pyyheralli alkaa klo 6 aamulla !! Henkilökunta ystävällisiä,aamiainen aika hyvä, seisovaa pöytää ei koitettetu illalla. Paikkana rauhallinen yöllä me ei ainakaa kuultu pahemmin meteliä eikä näkyny "hämärää porukkaa". Rantatuolit maksoi 6 levaa kipale ja varjo saman verran."Supermarket" ihan vieres.Uima-altaassa lastenallas ja toisessa altaassa myöskin vaikka se myötäili pitsalinnaa.Uima-altailla ohjattua liikuntaa aamusta jumppaa vähän vanhemille ja sitten rantalentistä ja vesipalloo.Huoneis oli kahvinkeitin,mikro ja jääkaappi.Huone oli iso jr. oli lisävode tehty sohvasta.Parvekkeet oli tosin erotettu vain jollakin rauta-aidalla et parvekkeella ei oo ns. omaa rauhaa. Onneks meille osu rauhalliset naapurit =).Nettikioski oli, parturi tais tehdä myös kosmetologin hommia,rannalla hieroja esim.selkä niska 30 min 25 levaa= n.13 eur.Kokeilin oli hyvä. Me ainaki voitais mennä uudestaan sinne.

      • chaika beachissa?

        Hotellihan on aika iso...oliko käytännössä ollenkaan mahdollista päästä aurinkotuoleille aamupäivän aikana?

        Miten aamupalatarjoilu käytännössä toteutui hotellissa jossa on melkein 500 huonetta?

        Uteliaisuuttani kyselen etukäteen, ollaan pikapuolin lähdössä ko.hotelliin:)

        Kiitos, jos viitsit vastata:)


      • jerkula
        chaika beachissa? kirjoitti:

        Hotellihan on aika iso...oliko käytännössä ollenkaan mahdollista päästä aurinkotuoleille aamupäivän aikana?

        Miten aamupalatarjoilu käytännössä toteutui hotellissa jossa on melkein 500 huonetta?

        Uteliaisuuttani kyselen etukäteen, ollaan pikapuolin lähdössä ko.hotelliin:)

        Kiitos, jos viitsit vastata:)

        Aamupala tarjoiltiin ns. seisovasta pöydästä ja eipä ikinä ollu loppu =).Ruokasali on iso että paikkoja löyty ja ulkona sai syödä myös.Kahvi oli kamalaa et kahvipaketti mukaan jos haluu kunnon kahvia.Allastuolit oli jo käytännös varattu klo 7.30 et ne menee aikasin.Rannalla ei oo paljoo tilaa sitte tämmösille jokka ei vuokraa tuoleja ainakaan rantaviivas.Tuolin saa pitää sitte klo. 18 saakka jos vuokraa.


    • merpel

      Eilen tultiin bulgariasta ja oltiin kyseisessä hotellissa..Meillä kävi paska tsäkä ku saatin huone missä ei ollu parveketta ja muutenki oli tosi pieni huone..:( Ja jos totta puhutaan niin en mä aivan luksus hotellista puhuisi..Aamupala oli ihan jees ku meni ajoissa..Ja vaikka hotelli on ihan rantakadun vieres ei melu sinne kuulunu et siin mieles hyvä..

      • aamupalalle?

        Mikä on se " ajoissa aamupalalle" menoaika?:) Ja mikä teidän kokemus oli siitä, et saako uima-altaalta aurinkotuolia koko päivänä? Kun kuulostaa en enkut vie tuolit jo klo 600?

        Olihan parvekkeiden välissä edes jotain "narua" vai oliko ns.luhtikäytävää koko parveke?

        Kiitos jos vielä viitsit vastata:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3829
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2964
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      718
    Aihe