Hei kuinka yleisiä ovat siniset/harmaat staffit suomessa, haluaisin hankkia mutta kenneleiden sivuilta ei oikein löydy tämän värisiä pentuja. Asiasta jotain tietävät kirjoittakaa.
Pete.
staffordshirenbullterrieri
5
5228
Vastaukset
- maare
Entisenä staffin omistajana en tämän väriseen ole törmännyt. Eivät ainakaan ole yleisiä, mutta voisit ehkä kysellä staffiyhdistykseltä.
- stafferoinen
Suomessa ei yksikään kasvattaja kasvata sinisiä staffeja. Eikä sinisiä tuontejakaan ole rekisteröity Kennelliittoon.
- Ihmiset hyvät
ottako koiria värin tai muun ulkonäköön perustuvalla piirteellä.
Siksi niitä koiralle uuskoti ilmotuksia on niiiiiin paljon kun ihmiset ottaa koiran sen takia että on nätti eikä tiedä koirarodun luonteesta mtn ja sitte jossai vaiheessa loppuu kärsivällisyys... MIETTIKÄÄ TARKOIN!- Staffmama
Kyllä Suomessa on rekisteröity sininen staffi, eikä ole edes tuonti.
http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoira.aspx?RekNo=SF15031R/83&R=76
Se taitaakin sitten jäädä ainoaksi laatuaan. Suomessa ei kasvata kukaan sinisiä, blue fawneja kyllä löytyy, mutta ne ei ole sinistä lähelläkään (vaaleita punaisia).
- asdsad
Blue hippos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1851354Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221158- 48874
- 70870
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53790Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva49753- 53722
- 33692
- 60689
- 47670