saitaslomasta

moi!
kerokaapa joku miten saada viikko sairaslomaa. vuorotyössä olen eikä vapaita saa vaikka kuinka pyytää, tuntuu saikku olevan aiona vaihtoehto. mistä vaivasta saa viikon vapaan?
1542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kerro toi tarina lääkärille,ja pyydä suoraan saikkua.Tai jos yleislääkäri ei anna.Mene psykiatrille.pitää muistaa,että saikkuun on aina joku syy!Jos syy on jaksamisen puute,ni se on saikun paikka.Jokainen yksilö itse tietää,ei kukaan muu.Lääkärin tehtävä on kuunnella potilasta,ja toimia sen mukaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


väsynyt duunari kirjoitti:

moi!
kerokaapa joku miten saada viikko sairaslomaa. vuorotyössä olen eikä vapaita saa vaikka kuinka pyytää, tuntuu saikku olevan aiona vaihtoehto. mistä vaivasta saa viikon vapaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu