32’’ LCD ilman digiviritintä

löytyykö niitä?

Löytyykö mitään hyvää 32’’ LCD telkkua jossa olisi muuten huippuominaisuudet mutta ei tarvitsisi olla sisäänrakennettua Digiviritintä? Kun kerta on erillinen boksi, niin telkkarin sisäänrakennettu digiviritin on tavallaan turha.

Samsung LE32R81 on kuulemma tällainen uutukainen, mutta missään sitä ei pääse käpristelemään ja tarkastelemaan, vaan se on nettikaupan tilauskamaa.

Sikaa säkissä en osta.

13

2326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rosvo Roope
      • ....

        Miksi maksaa tonnia lituskasta jossa ei ole digiviritintä jos digivirittimellä varustetun 32'' saa alle tonnin?

        Samsung 32'' LE32R81 on nettikaupassa 740 €


    • Panasonic TX-32LX60 LCD

      ja hyväksi olen todennut.

    • on ilma digiviritintä
      • sivuilta

        LC52-malli on aika tuntematon suomalaisilla sivuilla paitsi LG:n omalta sivulta. LC51 mallista löytyy sitten enemmän infoa googlettamalla.


    • tauno2

      meille hankittiin gigantista philipsin 32pfl jne. en muista loppua (pixelplus) ilman digiviritintä kun kerran boxi oli jo ennestään (hinta 699). Ei ainakaan tähän asti mitään huonoa sanottavaa.
      Myyjä esitteli ensin laitteet joissa digivirittimet ja vakuutteli ettei kohta enää saisia laitteita ilman. Sanottiin ettei hankita digitv:tä kun kerran boxi jo on, kyllä niitä sitten löytyi :-)

      • ja televisio on pimeä nydy

        Perk.. digiboksi on huollossa ja jäi formulat näkemättä maxilta.


    • turhaj

      Mulla oli vanha putki-tv ja vitutti kun siinä oli analogiviritin, kun mulla oli videot jossa oli myös analogiviritin ja se television viritin oli tavallaan turha.

      • turha?

        Miksi analogiviritin turha tv.ssä?
        Ainoa konstihan olisi silloin ollut video AUKI koko ajan,tyhmä!
        Olisit koko ajan katsonut ja voinut nauhoitttaa vain samaa kanavaa,ääliö!


    • loogikko

      Mulla on myös analogi viritin vain. On muuten hyvä. Se on kätevä ja toimii nimittäin, ei pätki ja ei tarvii tekstitysten kanssa ihmetellä. Ostan seuraavankin television vain ja ainostaan analogivirittimellä sillä enhän aio maksaa digivirittimestä koska minulla jo on sellainen. En kerta kaikkiaan tarvitse sitä. Kehoitan kaikkia ostamaan vielä varastoissa olevat vain analogivirittimellä olevat tv:t kun vielä voi, koska ei kannata maksaa turhasta. Toivoisin jatkossakin jos sinne joku viritin pitää laittaa niin laittaisivat analogivirittimen, paljon parempi kuin digiviritin. Miksi sinne pitää digiviritin laittaa kun on olemassa analogiviritin, mulla on videossakin analogiviritin enkä vaihda sitä sekin on toiminut hyvin. Ennenkin mulla oli viritin televisiossa ja videoissa. Nyt en sitä tarvitse kuin ja vain videossa eli nauhoittavassa digiboksissa. Laitoin ennenkin aina videot päälle kun halusin nähdä ohjelmia, en laittanut edes antennikaapelia televisioon ettei kuva tulisi vahingossakaan television kautta.

      • sössötys

        Sekainen sössötys et tiedä itsekään mitä satuilet!
        Ensinnäkin analogi katoaa joko syyskuun tai maaliskuun alussa!
        Sen jälkeen on pakko hommata jokin digilaite.
        Muuten ei näy kuin vanhat nauhoitukset videoilla.
        Ainoa etu asiassa on että vanhentuneet vain analogi tv:t ajetaan ulos(alehintaan) koska niitten myynti toppaa heti kun (kaapeli antenni) digivirittimet yleistyvät.
        "videossa eli nauhoittavassa digiboksissa"
        ovat kaksi täysin eri laitetta!
        "ettei kuva tulisi vahingossakaan television kautta"
        siis mistä oikein katselit?
        Videossa ei ole kuvaputkea eikä kuvaa!
        Monessa videossa oli huonompi viritin kuin televisiossa.
        "Kehoitan kaikkia ostamaan vielä varastoissa olevat vain analogivirittimellä olevat tv:t kun vielä voi"
        Taidat sittenkin olla "kauppa-apulainen" TV putikissa tiedot ainakin on yhtä huonoja kuin isolla osalla myyjistä.
        Samoin tyyli kaupata VANHENEVAA tavaraa alta pois.Tietenkin ilmasta siepatuilla utopia ohjehinnoilla,saadaan "parempi alennus" silloin.


      • Töllömies

        jos tallennat digivirittimelläsi jotain ohjelmaa niin et sitten samaan aikaan muuta ohjelmaa voi katsoakkaan kun sulla on vaan yksi viritin.


    • tällaisia

      Tällä hetkellä yli 90% on tällaisia markkinoilla olevista.
      Mikä/mitä on huippuominaisuudet ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6043
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4792
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3035
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2843
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2105
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1516
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe