Viitasaaren silta

Tulee joskus käytyä Kuopiossa. Matkaan Viitasaaren kautta. Maantiesillalla on nopeusrajoitus 50 km/h. Haurautta rakenteissa. Amerikoissa kävi huonosti. Käyköhän Viitasaarella? Uusi silta vasta vuosien päästä. Miksi ei nyt heti?
5936
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Täällä sillat rakennetaan eri tavalla.

Äänestä
  • Eikä siitä sillasta kulje 100000 ajoneuvoa vrk, Hyvä jos 100. Että slleen,,

    Äänestä

  • Napoleoni Eli Napo kirjoitti:

    Eikä siitä sillasta kulje 100000 ajoneuvoa vrk, Hyvä jos 100. Että slleen,,

    vuorokaudessa , joskus enemmänkin.

    Äänestä


  • DD13 kirjoitti:

    Tässä kuvaa Hännilänsalmen sillasta.

    http://www.youtube.com/watch?v=Jpt6jNas0oA

    viime vuonna tielaitos suoritti testiajoja viikonajan sillalle ja totesivat, että jos siihen edelleen rekat päästävät ylinopeudella niin siihen tulee painorajoitus, kun ei enää kestä rasitustusta, jonka päivittäinen rekkaliikenne aiheuttaisi, jos siihen ajetaan 80km/h jatkuvasti! Asfaltissa on nopeusanturat, joista tielaitos seuraa nopeuksia, joilla siihen ajetaan, ja jos toteavat, että rajoituksella ei ole vaikutusta vaan sitä rikotaan niin rekat kiertää sillan jatkossa!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies Pohjanmaalta kirjoitti:

Tulee joskus käytyä Kuopiossa. Matkaan Viitasaaren kautta. Maantiesillalla on nopeusrajoitus 50 km/h. Haurautta rakenteissa. Amerikoissa kävi huonosti. Käyköhän Viitasaarella? Uusi silta vasta vuosien päästä. Miksi ei nyt heti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu