En koskaan .... ruman naisen kanssa

ronkelihko

No sattuma vei Kuikalle, ja vielä naistentansseihin. Jortsujen jo tovin mentyä pääsin itsekin vihdoin sisälle. Ensi silmäyksellä paikalla ei näyttänyt yhtään silmälle miellyttävää hakijaa tuossa naistenrivissä olevan. Armoton mielentilan alennustila, "miksi olen täällä, haluanko tulla edes haetuksi". Ne minulle ekat tanssikappaleet sitten sain onneksi katsella sivusta jonkun masurkan soidessa, eipä osunut vieläkään silmää hivelevää näkyä. Surkeuttani siinä mietiskelin jo poislähtöä, vaan kerkesipä sitten joku hakemaan.

Vaan mitä vielä? Tanssiko voi kaiken muuttaa? Muutaman kappaleparin kun olin joutunut lattialla pyörähtelemään, niin jo huomasin odottavani uudelleen pääseväni lattialle.

Sitten hämmästykseni olikin todella suuri. Nimittäin nämä samat naiset jotka siellä rivissä seisoivat, olivat muuttuneet yht.äkkiä kaunottariksi. Sillä kun oli vuoro miestentunnin, niin melkein itku meinasi tulla kun ei kerenny ketään haluamaani teistä monesta hakea. Ja tuo aikakin 1h tuntui lyhyeltä hakuihin, kyllä raapaisi.

Onneksi vielä suostuitte kuin toiveestani loppuillasta hakemaan. Oli se silmälle ja tuntemukselle suuri nautinto. Tunnen vieläkin sen lämpimän tunteen jonka sieltä sain. En taida vieläkään raaskia laskeutua alas.
Joten sattumasta tuli parhaat tanssit koskaan-ikinä.
Teitä kaivaten.

6

1339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sananlasku

      Sanoo, että rumia naisia ei ole, on vain liian vähän viinaa. Paras paikka tähän lienee krouvin lava josta saa sahtia mikäli omat jalat vain enää kantaa.

      • olemassa rumia

        naisia, on vain sokeita miehiä.

        Naisessa ulkokuori on vain yksi osa kokonaisuutta, joskin itse pidän sitä melko tärkeänä. Kyllä jokainen ihminen on kaunis omalla tavallaan.


      • ronkelihko

        No eipä ole ei... niin ja onko ilo ilman viinaa teeskentelyä? Ainakin lasku on suurempi jos ei muuta.

        Niin ja eipä tullut vettä sakeampaa otettua,
        koska nautin naisseurasta parhaiten selvin päin.

        Voinee olla mielen- tai tunnetila tuo "näköhäiriö".


      • Kivaa oli molemmilla?
        ronkelihko kirjoitti:

        No eipä ole ei... niin ja onko ilo ilman viinaa teeskentelyä? Ainakin lasku on suurempi jos ei muuta.

        Niin ja eipä tullut vettä sakeampaa otettua,
        koska nautin naisseurasta parhaiten selvin päin.

        Voinee olla mielen- tai tunnetila tuo "näköhäiriö".

        Kivaa oli minullakin,vaikka ensin miehet näytti,miltä näytti?
        Ihana muisto,Kiitos


      • ronkelihko
        olemassa rumia kirjoitti:

        naisia, on vain sokeita miehiä.

        Naisessa ulkokuori on vain yksi osa kokonaisuutta, joskin itse pidän sitä melko tärkeänä. Kyllä jokainen ihminen on kaunis omalla tavallaan.

        Niin ja ulkokuorikin saattaa kirkastua kosketuksesta, ainakin siltä tuntui.


    • naistentanssit

      Minä olen käynyt useamman vuoden ajan muutaman kerran kesässä Kuikassa naistentansseissa ja aina on ollut miellyttäviä naisia. Ja reilusti on saanut tanssia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4192
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3423
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1785
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1640
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1417
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      923
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      855
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      822
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      17
      785
    Aihe