Kerran vielä:
Jeesus ei ole alien
Kirjoittanut: herrajumala 3.8.2007 klo 00.39
katsokaa elokuva zeitgeist niin tiedätte että jeesus on aurinko, tähti, taivaankappale. Ei alien, ei ihminen, ei jumalan poika vaan aurinkomme, lähin tähtemme.
http://video.google.com/url?docid=5547481422995115331&esrc=sr1&ev=v&q=zeitgeist&srcurl=http://video.google.com/videoplay?docid=5547481422995115331&vidurl=/videoplay?docid=5547481422995115331&q=zeitgeist&total=914&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0&usg=AL29H22HNM7vJLh9f7roCcbtmNjEwj0w-A
Tieto on liikaa ufopalstalle
7
443
Vastaukset
- dsfsdfsdf
katso elokuva rölli.
se asuu metsässä.- dsdfhjkk
Oli hyvin tehty, aika pitkä tosin.
Jujuna näyttää olevan alussa että kaikki uskonnot lähes perustuu samaan kuin ristinusko ja että uskontomme perustuukin itseasiasssa tähtitieteeseen.
Olen jotain tämänkaltaista ajatellutkin. Jumala on todellakin aurinko, keskus.
Katsokaapa vain dokumentti. Se ei ole uskonto herjaava kuten aluksi luulin vaan selittää asiallisesti mihin uskonto pohjautuu.. - kertoo
dsdfhjkk kirjoitti:
Oli hyvin tehty, aika pitkä tosin.
Jujuna näyttää olevan alussa että kaikki uskonnot lähes perustuu samaan kuin ristinusko ja että uskontomme perustuukin itseasiasssa tähtitieteeseen.
Olen jotain tämänkaltaista ajatellutkin. Jumala on todellakin aurinko, keskus.
Katsokaapa vain dokumentti. Se ei ole uskonto herjaava kuten aluksi luulin vaan selittää asiallisesti mihin uskonto pohjautuu..yksinkertaisesti totuuden. Hieno dokumentti.
- mrkala
Tietoa mahtuu toki aina ufot-palstalle, jos se liittyy aiheeseen. Nyt kuitenkin on niin, että viestisi liittyy aivan erittäin heikosti ufot-palstaan. S24:sta löytyy paljon sopivampia palstoja jutulle, joten siirsin viestisi Jeesus-palstalle.
- palstalla
moni ihmettelee oliko jeesus alien ja siksi sopii hyvin palstalle koska selvittää ettei ollut. Siirrä sitten kaikki nekin viestit joissa ihmetellään oliko jeesus alien.
- Jeesus-palsta
palstalla kirjoitti:
moni ihmettelee oliko jeesus alien ja siksi sopii hyvin palstalle koska selvittää ettei ollut. Siirrä sitten kaikki nekin viestit joissa ihmetellään oliko jeesus alien.
niin johan on perkele kun jeesushihhulit eivät pysy siellä!
- afdfgg
Jeesus-palsta kirjoitti:
niin johan on perkele kun jeesushihhulit eivät pysy siellä!
Sopii ihan hyvin palstalle, sillä tässä ollaan perimmäisten kysymyksien edessä.
Elämä maapallolla menee raamatun mukaan niin kuin menee ja saattaa silti olla että elämä alkanut jostain muualta käsin.
Alienit vs uskonto menee valitettavasti alienien hyväksi, koska elämää on varmasti muuallakin ja jo fossiilit (esi-isät) todistaa että aika eläimellinen alku ihmisellä ollut.
Raamattu on ihmisen tekemä "Harry Potter" juttu ja me ei nähdä mitä oikeasti olemassa koska uskotaan satuihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624303Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653506Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1551829Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251714Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991447Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18865Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235864en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115855