Pelastusopisto

Tuonne olisi tarkoitus ja kiinnostusta pyrkiä. Psykologisista testeistä saa 1-6 pistettä, kolme on vähintään saatava tullakseen valituksi.

Onko kellään tietoa, kuinka pitkään ko. testit kestävät, ja mitä ne pitävät sisällään?
1469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yks kaveri haki sinne tos hetki pari vuotta sitten. Muistaakseni psykologisissa testeissä oli mm. perinteinen palikka testi: mikä kuvio tulee seuraavaksi tms..ja testataan myöskin ainakin sitä kuinka toimii yllättävissä tilanteissa (että meneekö paniikkiin vaan pystyykö toimimaan niinkuin tilanne vaatii), ryhmässä työskentelyn taitoa katsottiin muistaakseni myös. En oo näistä nyt ihan 100% varma, mutta tuohon suuntaan ne oli..

Jos ei pääse ekalla kerralla läpi, niin kuntotesteissä ei haittaa, mutta psykologista testiä ei saanut muistaakseni suorittaa heti seuraavana vuonna uudestaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostunut. kirjoitti:

Tuonne olisi tarkoitus ja kiinnostusta pyrkiä. Psykologisista testeistä saa 1-6 pistettä, kolme on vähintään saatava tullakseen valituksi.

Onko kellään tietoa, kuinka pitkään ko. testit kestävät, ja mitä ne pitävät sisällään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu