Olimme juuri koeputkihedelmöityksessä ja minulta kerättiin 13 kypsää munasolua, joista 10 heldelmöittyi. Onko normaali määrä? Entä luokitus: meille sanottiin että ovat hyviä, kakkosluokan alkioita?
Nyt yksi sisällä ja yhdeksän pakkasessa. Ja toivo tietysti korkealla...
Alkoiden määrästä
...
2
521
Vastaukset
- eddy mercury
Kysy hoitavalta lääkäriltä - saat tarkimman vastauksen mikä on "normaalia".
- eiköhän normaalia
Minulta myös kerättiin 13 munasolua, joista 10 hedelmöittyi. Tuoresiirto epäonnistui ykköslaatuisella alkiolla, onneksi pakkasessa on yhteensä 9kpl ykkös-ja kakkoslaatuista alkiota.
Pakastesiirto elokuun lopussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101104
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18659Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat271631- 77598
- 104574
- 54547
- 26522
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49513Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet88438