viestien otsikointi

asdf

ylläpidon pitäisi laittaa huomautus sivustolle, että viesteille pitää antaa sisältöä kuvaava otsikko. nyt jos etsii jotain asiaa ketjuista, pitäisi avata ketjun kaikki viestit, kun otsikko ei kerro yhtään mitään. laitetaan vain yksi satunnainen sana otsikoksi.

7

426

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdf

      Pijä sinä turpasi kiinni!Sinähän et määrää täällä yhtään mitään!Satunnainen sana riittää!

    • GangsterFlN

      oletko huomannut viestin esitys tavan tuolla yläkulmassa

      • kommentti sulle

        Jos ketjun aloittaja tarkoittaakin nimenomaan sitä sivua, missä näkyy vain otsikot? Siellä ei suinkaan ole sellaista valintamahdollisuutta, että näyttäisi kaikkien aloitusten sisällön.

        Sen viestien esittämistavan saa valittua vasta sitten kun olet klikannut jonkin "otsikon" auki.

        Ja aloittajalle... Olen aivan samaa mieltä kanssasi, otsikko pitäisi olla selkeä. Otsikosta pitäisi jo saada jokin käsitys mitä asia koskee. Tai tietysti voihan sillä aloittajalla sitten olla vain tarkoitus että saa mahdollisimman monta lukijaa. Itse harvemmin edes luen sellaisia aloituksia, mistä ei otsikosta jo saa jotain käsitystä aiheesta.


    • seliseliseli

      siis väännän viä rauta lankasta että tualla sivun oi ke as sa ylä kulmassa viestin esitys tapa vaihto ehdot

    • jo koulussa...
    • se..

      jo opastuksessa, ilmeisesti jotkut eivät ohjeita jostain kumman syystä löydä, tai sitten eivät ymmärrä lukemaansa.

      "Pyri otsikoimaan viestisi mahdollisimman ytimekkäästi ja aihetta kuvaavalla tavalla. Sitä varmemmin se luetaan ja saat vastauksia. Vältä otsikoita kuten Apua, Hei, Mitä teen, ??? jne."
      http://keskustelu.suomi24.fi/ohje/#kirjoita

    • Margit / TPLs

      Ylläpito korjannut ongelman, enää ei voi otsikoida vastauksia, saati avata niitä erikseen.

      Hyvä, teitte sen mitä yksi halusi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      128
      3912
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      14
      3361
    3. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3285
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3237
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      57
      3214
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2875
    7. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      47
      2677
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2617
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      67
      2397
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2337
    Aihe